[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Санкції. Розберімо та спростуймо деякі стійкі міфи

Санкції. Розберімо та спростуймо деякі стійкі міфи
Отже, є три основні шляхи накладення санкцій.
 
1. Указ президента США (президентський Executive order). Для цих указів не потрібні ні затвердження Конґресу, ні затвердження відомств нічого.
 
2. Закони Конґресу.
Вони потребують підпису президента, як будь-які закони Конґресу.
 
3. Укази Мін'юсту та/або Мінфіну (іноді вони дублюють один одного, іноді - ні).
 
Так ось, за часів Обами абсолютну більшість (понад десятка пакетів) санкцій проти Москви Обама наклав своїми президентськими указами (далі їх дублювали Мінфін, Мін'юст і OFAC). Так Обама наклав санкції на найближче оточення Путіна (Озеро), на всі найбільші компанії та підприємств ВПК, фінансів, нафтагазової галузі, АПК тощо.
 
Трамп за час свого правління своїми указами практично не накладав санкції на Московію (більш того, при ньому скасували санкції проти трьох компаній Дерипаски).
 
 
Північний потік-2. Це теж великий міф трампістів про те, що Трамп є причетним до цього. Абсолютно ні, 0,0%.
Санкції проти Північного потоку-2 (перші) наклав минулого року Конґрес. Більш того, ці санкції Конґрес хитро упакував в оборонний бюджет США на 2020 рік. Тоді Трамп не ризикнув накласти вето, бо зі 100% вірогідністю вето було б подолане Конґресом, адже армія без фінансування не залишиться (в цьому і була задумка, як провести санкції).
 
Так само і цього року Конґрес наклав другий пакет санкцій проти Північного потоку-2, включивши їх знову до оборонного бюджету США на 2021 рік. На цей раз Трамп наклав вето, але вето було подолано Конґресом і санкції набрали чинності без підпису Трампа.
 
Більш того, Трамп зобов'язаний був накладати санкції проти Москви (як Обама - своїми указами) кожні 6 місяців відповідно до Закону Конґресу CAATSA від 2017 року, але жодного разу цього не зробив.
 
Тепер щодо вчорашніх санкцій (Деркач, Дубинський, Онищенко і Ко).
 
Ці санкції наклав Мінфін своїм указом і Трамп тут ні до чого і його підпис тут не потрібен.
 
Що ж трапилося? Це знак доброї волі від міністра фінансів Мнучіна новому президентові Байдену. Але. Мнучін та глава Держдепу Помпео не прозріли й не покаялися за те, що були лояльними і вірними слугами режиму Трампа (хоча, напевно, після 20 січня вони будуть говорити, що стримували ситуацію зсередини). Ні. Просто вони не хочуть увійти в історію повними маріонетками. І вони обидва брали участь в нещодавніх (невдалих) переговорах з Конґресом про застосування 25-ої поправки до Конституції для усунення Трампа і подібному.
 
Тому, Байден ще навіть не президент формально, а користь Україні ВЖЕ почав приносити.
 
 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]
Теги
Iншi дописи автора
За підсумками суду над Трампом в Сенаті або чому я оптиміст?
США: новий генпрокурор, неонацисти, позов до Fox News та інше
Із президентом Байденом напруження та тиск на Московію зросте багаторазово
Другий імпічмент. Що є критично важливим?