Росіяни рвуться в Україну: майже 3000 громадян країни-агресора затримано цього року на кордоні

Росіяни рвуться в Україну: майже 3000 громадян країни-агресора затримано цього року на кордоні

Майже три тисячі громадян Російської Федерації 2020 року не пустили в Україну. А багатьом "знаменитостям" країни-агресора тепер надовго заборонили в'їзд.

Як розповів порталу OBOZREVATEL представник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко, у 2020 році пасажиро-транспортний потік серйозно зменшився.

"Причина в пандемії COVID-19 і, відповідно, в обмеженнях, які діють в Україні й на кордонах інших країн. Якщо в 2019 році ДПСУ забезпечила оформлення і пропуск 94 мільйонам осіб, то за 11 місяців 2020 року – трохи більше ніж 31 млн", – розповів Демченко.

Двадцять тисяч іноземців (серед них 2 700 громадян РФ) цього року не пустили в нашу країну.

"Вони отримали відмову в перетині кордону переважно через непідтверджену мету поїздки, перевищення терміну перебування, заборону в'їзду та інших обставин", – додав представник Держприкордонслужби.

В Україну не впустили 20 тисяч іноземців

Через Росію в Крим? Заборона на кілька років

Виявлення осіб, які незаконно відвідували тимчасово окуповані території України, – ще один "біль" прикордонників. До того ж, каже Демченко, це стосується й іноземців, і громадян України, які порушують Порядок в'їзду та виїзду.

Їх викривають безпосередньо на кордоні під час спроби перетину.

"Для цього ретельно аналізується вся наявна інформація, зокрема, з відкритих джерел. У нас активно працює оперативний блок, який видобуває інформацію про таких осіб. Крім того, на офіційному сайті діє розділ" СТОП-ЛИСТ", який дає змогу громадянам повідомити правоохоронцям про осіб, які незаконно відвідували Крим", – пояснили в Держприкордонслужбі.

Перевірка на кордоні

Набагато простіше засікти на порушенні публічних персон країни-агресора. У своїх соціальних мережах вони фіксують мало не кожен крок. Зокрема, російські "зірки" неодноразово викладали фото з гастролей в окупованому Криму, куди вони добиралися прямо з Росії. А це порушення.

За словами Андрія Демченка, усього з початку 2020 року в пунктах пропуску складено понад 9 600 адмінпротоколів за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

"Якщо говорити про іноземних громадян, то за таке порушення вони не тільки притягаються до адміністративної відповідальності, але їм ще й забороняється в'їзд в Україну терміном на три роки. Однак якщо протягом трьох років іноземець спробував повторно в'їхати, то заборона продовжується на 10 років", – додав представник ДПСУ.

Серед громадян РФ, яких не пустили у 2020 році в Україну, чимало знаменитостей і пропагандистів. Деякі з них саме й "засвітилися" на незаконному відвідуванні Криму.

Співрозмовник видання, який працює в одному з пунктів пропуску, розповів, що деякі росіяни спокійно поставилися до заборони на в'їзд, оскільки розуміли, що раніше порушували. Інші ж намагалися будь-яким способом переконати українських прикордонників.

"Агресії з їхнього боку не було, але бувало емоційне, скажімо так, сприйняття. Вони прекрасно розуміють, куди їдуть, готуються до цього. Деякі чистять телефони від зайвої інформації – підчищають пости в соціальних мережах із "небезпечними" фотографіями або висловлюваннями на адресу України, наших військових", – розповіло джерело.

За його словами, деякі росіяни вперто намагаються проникнути в Україну, незважаючи на чинну заборону.

"Наприклад, "відзначилася" російська блогерка Наталія Краснова. Через незаконне відвідування окупованого Криму в 2018 році їй на три роки заборонили в'їзд в Україну. Щоб обдурити прикордонників, вона замінила старий паспорт на новий – без позначки про заборону в'їзду. Попередній документ, за її словами, "з'їв собака". Номер не вдався – і тепер термін заборони подовжили до 10 років", – зазначив чиновник.

Кому з російських акторів, музикантів, журналістів заборонили в'їзд в Україну:

Кирило Гребенщиков, актор, в Україні планував приєднатися до телевізійних зйомок;

Актор Кирило Гребенщиков.

Борис Корчевніков, ведучий каналу "Росія-1", генеральний директор російського релігійного телеканалу "Спас";

Антон Пампушний, актор, прибув в Україну на зйомки. Навідріз відмовлявся визнавати відвідування анексованої Росією української території. Однак на представлені прикордонниками докази про його перебування на одному з фестивалів у Криму він не зміг відповісти;

Актор Антон Пампушний.

Петро Мамонов, музикант, гурт "Звуки Му", актор, радіоведучий;

Світлана Чебан, ведуча новин на телеканалі "РБК", планувала проїхати транзитом;

Ігор Завідей, оператор "Russia Today", незаконно відвідував окуповані Крим і Донбас (у відкритих джерелах також повідомлялося, що у вересні напав на журналіста "Радіо Свобода" в Мінську);

Ігор Завідей на "Миротворці"

Олексій Петрушка, кореспондент російського телеканалу "НТВ". Під час розмови всіляко заперечував своє перебування в Криму, проте почав плутатися у своїх відповідях на запитання правоохоронців. Після неспростовних доказів росіянин таки згадав, як він туди потрапив у 2018 році;

Олександра Мітрошина, російська блогерка, намагалася потрапити до Києва для зустрічі з фанатами;

Блогерка Олександра Мітрошина.

Ігор Ліванов, Олена Корікова та Павло Баршак, російські актори, учасники ліричної комедії "Ідеальний свідок". Їх виявили в одному з пунктів пропуску на кордоні з Молдовою. Після завершення всіх процедур і притягнення до відповідальності за незаконне відвідування Криму їх повернули назад. Однак уже через кілька годин ця група іноземців знову з'явилася на українському кордоні, але в іншому пункті пропуску. Наслідком таких їхніх дій стала заборона на в'їзд терміном на 3 і 10 років;

Афіша "Ідеального свідка".

Група з п'яти громадян РФ – Дмитро Сидорин, Андрій Фрольченков, Катерина Дементьєва, Олександр Мурашов і Катерина Білоусова – їхала до Києва проводити тренінги та лекції з журналістики.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Випускники вузів МВС не отримають диплом юриста?
Україна
Випускники вузів МВС не отримають диплом юриста?
«Слуги народу» хочуть позбачити вузи МВС можливості випускати юристів. Випускники будуть просто «слідчими»...
Під Офісом президента сталися сутички між мітингарями проти підняття тарифів та поліцією
Україна
Під Офісом президента сталися сутички між мітингарями проти підняття тарифів та поліцією
25 січня на мітингу проти підвищення тарифів на опалення під ОПУ сталася штовханина протестувальників та поліції...
В Україні вступив в силу новий закон про донорство крові
Україна
В Україні вступив в силу новий закон про донорство крові
Закон відповідає європейському законодавству та має ряд нововведень...
Укрзалізниця запускає модернізований приміський електропоїзд в київській області
Україна
Укрзалізниця запускає модернізований приміський електропоїзд в київській області
У понеділок, 25 січня, «Укрзалізниця» запускає сучасний потяг Київ-Тарасівка-Київ...
Український дрон-камікадзе «Пілум» успішно пройшов випробування (відео)
Україна
Український дрон-камікадзе «Пілум» успішно пройшов випробування (відео)
Комплекс називають «простим в застосуванні» і «недорогим», але «смертельним для противника»...