Росія відповість за свої злочини в Україні: ЄС посилює санкції за порушення прав людини

Рада ЄС 7 грудня затвердила новий глобальний механізм запровадження санкцій за порушення прав людини, подібний на американський «Акт Магнітського». Він дозволить ефективно та системно притягати до відповідальності Росію за такі порушення на окупованих нею територіях, наголосили в МЗС України.
Про ухвалення механізму повідомила пресслужба Ради ЄС.
Там зазначили, що вперше ЄС матиме інструмент, який дозволятиме йому «націлюватися на окремих осіб, організації та органи, зокрема державні і недержавні об’єкти», які відповідальні, причетні або пов’язані з серйозним порушенням прав людини. Механізм зможуть застосовувати у всьому світі, не залежно від того, де такі порушення відбулись.
Санкції з цього пакету застосовуватимуть за системні злочини, такі як геноцид, тортури, вбивства та зникнення людей, насильство, системні порушення прав людини на зібрання та асоціації, необґрунтовані арешти та затримання.
Перелік людей та установ, на які накладатимуть санкції, складатимуть за ініціативи країн-членів ЄС. Вони мають надати обґрунтовані пропозиції на розгляд Ради ЄС.
Фізичним та юридичним особам, які потраплять під санкції, заморожуватимуть активи на території ЄС. Також фізичним особам заборонять подорожі до ЄС. Усім громадянам ЄС та європейським установам заборонять надавати таким людям і установам будь-які фінансові ресурси.
Тиск на Росію
У Міністерстві закордонних справ України привітали погодження нового санкційного механізму. Там розраховують, що він стане ефективним і системним інструментом покарання винних у порушеннях прав людини на окупованих Росією територіях України. Також спонукатиме окупаційну владу припинити ці злочини, вважають в МЗС.
Там нагадали, що РФ нині продовжує порушувати права людей на окупованих територіях Криму та Донбасу, які «з 2014 року перетворилися на місця практично безконтрольного для світової спільноти безправ’я…».
«Гоніння окупаційної влади РФ зазнає цілий народ — кримські татари. Сотні громадян України в РФ та на окупованих нею територіях України залишаються незаконно ув’язненими як політичні заручники», — наголошують у МЗС.
Раніше Український Дощ писав, що Генасамблея ООН закликала Росію вивести війська з Криму.