[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Рф зондує ґрунт для політичних торгів: тисне на Донбасі й чіпляється за «сухопутний коридор» з Криму

Рф зондує ґрунт для політичних торгів: тисне на Донбасі й чіпляється за «сухопутний коридор» з Криму

Днями Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні попередив, що якщо росія спробує влаштувати на окупованих територіях псевдореферендуми, вона закриє будь-яку можливість переговорів з Україною та вільним світом.

 Тим часом, Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє суперечливу інформацію, що росіяни можуть прискорити підготовку до "референдуму" з метою анексії окупованих територій України.

На мій погляд, ймовірність проведення псевдореферендумів прискореними темпами викликає певні питання з огляду на відсутність контролю росіянами над територіями Донецької області (станом на 13 серпня 43-45% контролює українська влада) і навіть частини Луганської (фактично два населені пункти). А без виходу на адміністративні кордони цих областей втрачається сенс "референдумів".

Щодо ймовірності проведення "референдуму" на  окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, то це знову ж таки сумнівно – у зв’язку з успішним характером контрнаступальних дій ЗСУ. Станом на 13 серпня на півдні звільнено близько 55 населених пунктів. Тобто територія можливого проведення референдуму скорочується.

Хороші новини і з Харківської області, де не лише зупинено просування Ізюмського угруповання противника, а й є певні поступи з боку ЗСУ.

Так що в цих умовах говорити про проведення деяких прискорених "референдумів" не доводиться.

Тим часом, за інформацією аналітичного відділу ГІ "Права Справа", у практично повністю окупованій Луганській області йде підготовка до проведення дистанційного голосування. Над цим щосили працює відповідна комісія з рф. При цьому вже розгорнуто й близько 500 виборчих дільниць. Але проведення "референдуму" виключно на окупованих територіях Луганської області чи частині Херсонської та Запорізької – не входить до стратегічних задумів росії.

Вони хочуть захопити максимум територій, закріпивши за собою так званий "сухопутний коридор" до анексованого Криму. І розширити свій вплив на усю Донецьку область. З погляду Кремля це має сенс для політичних торгів не лише з Україною, а й із країнами Заходу.

Тому невипадкова активізація бойових дій на усіх ділянках фронту. Росіяни намагаються максимально розширити можливості політичних торгів.

З цим пов’язана заява президента Туреччини Ердогана про можливість проведення мирних переговорів.

У цьому ж ключі можна розглядати міркування угорського прем’єра Орбана про те, що цю війну можна завершити переговорами між США та рф.

З тієї ж опери – закидання з боку колишнього канцлера Німеччини Шредера після чергового візиту до Москви. Він запевняв, що кремль нібито прагне переговорів.

Тобто, росія всіма способами, у тому числі через своїх явних і тимчасових союзників, зондує ґрунт для просування своїх умов у рамках гіпотетичних переговорів про мир. Йтиметься явно про територіальні поступки з боку України. На що ми,українці, звісно, не готові.

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Удари по Києву: рф продовжить «полювання» на українську ППО - який запас ракет має агресор
РФ продовжує ядерний шантаж: що поєднує «евакуацію» на об’єкті «Бєлгород-22» і події навколо ЗАЕС
Бєлгородський «рейд»: як проведення операції може зашкодити Україні
Кримська «бавовна»: стратегічні партнери України підтвердили законність ударів по логістиці окупантів