«Попросили цигарки та вистрілили в голову»: Amnesty зібрала історії розправ над мирними жителями Київщини

Правозахисна організація Amnesty International зібрала історії позасудових розправ над мирними жителями в Україні, здійсненими російськими окупантами. У своїй новій доповіді Amnesty публікує свідчення понад 20 осіб, які розповіли про вбивства мирних жителів у містах та селах Київської області. Про це пише ВВС.
"Прикінчи його"
Увечері 9 березня 46-річна мешканка села Богданівка (ім'я героїні не вказано) почула стрілянину за вікном. На той момент вона перебувала вдома разом із чоловіком, 10-річною донькою та 81-річною свекрухою. Подружжя разом із дитиною спустилося до підвалу, двоє російських військових, що увійшли до будинку, штовхнули їх у котельню.
"Вони змусили нас увійти і зачинили двері, - згадує жінка. - Буквально через хвилину знову її відкрили і запитали чоловіка, чи є у нього цигарки. Він сказав, що не курив пару тижнів. Один вистрілив йому у праву руку, а інший сказав: " Прикінчи його, і той вистрелив йому в голову. Він помер не відразу, з 21:30 вечора до 04:00 ранку він ще дихав, хоча і був непритомний. Я благала його, говорила: якщо ти мене чуєш, поворухнули пальцем. Пальцем він не ворушив, я поклала його руку собі на коліно і стиснула її".
"Коли він зробив останній подих, я повернулася до дочки і сказала: "Здається, тато помер", - згадує українка.
Тієї ж ночі жінка з дитиною бігла з села. 81-річна свекруха з інвалідністю залишилася вдома.
"У мого батька було шість великих дірок у спині"
3 березня 18-річна Катерина Ткачова із селища Ворзель Київської області була вдома разом із батьками. Уздовж вулиці проїхали кілька російських танків із написом "Z". Батьки вискочили на вулицю, наказавши Катерині залишатися вдома.
Катерина почула постріли.
"Коли танки поїхали, я вибігла на вулицю і піднялася на сусідський паркан, - каже вона. - Я хотіла дізнатися, чи вони живі. Я подивилася за паркан і побачила, що моя мама лежить на спині на одному боці дороги, батько - обличчям вниз з іншого боку. Я побачила великі дірки в його пальті."
"Наступного дня я підійшла до них, - продовжує Катерина. - У мого батька було шість великих дірок у спині, у моєї матері дірка поменше в грудях".
Катерина додала, що її батьки були одягнені в цивільне та не мали при собі зброї.
Інші історії
Мешканка одного з сіл на схід від Києва розповіла, що 9 березня російські військові увірвалися до неї додому, застрелили її чоловіка, потім кілька разів зґвалтували її під дулом пістолета, доки її маленький син ховався неподалік. Пізніше їй вдалося втекти із села разом із дитиною.
24-річна мешканка Бучі Мілена розповіла правозахисникам, що бачила біля свого будинку тіло жінки, яка жила на її вулиці.
Мати цієї жінки сказала Мілені, що її доньку застрелили у перші дні вторгнення, коли вона дивилася через паркан на російську військову техніку.
Кризова лабораторія Amnesty International незалежно перевірила відеозапис, що підтверджує місцезнаходження неглибокої могили, в якій було поховано цю жінку.
Незважаючи на численні свідчення, підтверджені західними журналістами та правозахисними організаціями, росія заперечує причетність своїх військових до вбивств мирних жителів.
У вівторок на засіданні Ради безпеки ООН постпред рф Василь Небензя заявив, що жоден мирний житель українського населеного пункту Буча не постраждав за час перебування там російських військових.
Український Дощ писав раніше, що Генасамблея ООН призупинила членство росії у Раді ООН з прав людини через вторгнення в Україну.