Південна Корея запустила першу космічну ракету, але макет супутника на орбіту не вивела

Південній Кореї не вдалося вивести на орбіту півторатонний макет супутника за допомогою своєї першої космічної ракети «Нурі». Про це повідомляє агентство Yonhap.
Запуск 200-тонної ракети-носія KSLV-II був проведений з космодрому «Наро» на острові Венародо в 473 кілометрах на південь від Сеула, в 17:00 за місцевим часом (11:00 за Києвом). Політ тривав близько 16 хвилин.
Ракета піднялася на задану висоту в 700 кілометрів, але не змогла вивести на орбіту макет супутника, заявив президент Південної Кореї Мун Чже Ін під час виступу в національному космічному центрі «Наро».
За даними Міністерства науки і техніки, перші дві ступені ракети відокремилися штатно, а третя згоріла приблизно на 50 секунд раніше, ніж планувалося.
«Тестовий запуск "Нурі "виконаний. Я пишаюся цим. На жаль, ми не зовсім досягли мети, але домоглися дуже похвального результату при першому запуску», - сказав глава держави, додавши, що наступний запуск «Нурі» планується у 2022 році.
З 2010 року Південна Корея інвестувала в будівництво «Нурі» майже два трильйони вон (1,8 мільярда доларів). Весь процес будівництва і запуску триступеневої ракети проводився за допомогою південнокорейських технологій і на території країни.
Ракета KSLV-II призначена для комерційних послуг з виведення супутників на орбіту. Як зазначає АР, вартість такого запуску оцінюється у 30 мільйонів доларів, що дешевше, ніж у конкурентів в Азії.
Якби запуск «Нурі» пройшов успішно, Південна Корея стала б сьомою державою у світі, яка запустила ракету повністю власного виробництва, яка здатна вивести на орбіту супутники масою понад тонну. Зараз у цьому списку США, Франція, Китай, Індія, Японія і Росія.
...