Навіщо Абрамович їздить до Києва як собі додому? З чим «гаманець путіна» приїхав на Банкову?

Навіщо Абрамович їздить до Києва як собі додому? З чим «гаманець путіна» приїхав на Банкову?

Російський олігарх Роман Абрамович, якого називають "гаманцем путіна" і проти який знаходиться під "пекельними" санкціями ЄС і Великобританії, знову навідався до Києва задля спроби відновлення "діалогу" між Україною та росією. Про це пише Fortune з посиланням на обізнані джерела.

Як повідомляє видання, Абрамович зустрівся у Києві з членами української делегації, задіяними на переговорах з росією, аби спробувати запропонувати шляхи відновлення перемовин між делегаціями двох ворогуючих країн. 

Нагадаємо, переговори з рф зайшли в глухий кут на тлі повідомлень про вбивства мирних жителів у Бучі, Бородянці та інших містах та селах Київської області.

Про дату візиту мільярдера та результати зустрічі Fortune не повідомляє. Відомо, що представник бізнесмена та один із членів української делегації Михайло Подоляк відмовилися від будь-яких коментарів.

В українській делегації заявляють, що російська влада не надала Україні жодної офіційної відповіді стосовно пропозицій щодо врегулювання конфлікту на очній зустрічі делегацій у Стамбулі 29 березня.

У березні Євросоюз та Великобританія запровадили санкції проти Абрамовича. Влада США, за даними американських ЗМІ, на прохання президента України Володимира Зеленського тимчасово відклала запровадження обмежень проти Абрамовича через його неформальну участь у переговорах.

Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю українським журналістам 16 квітня сказав, що Абрамович не є нейтральною стороною в переговорах, і що українські інтереси не збігаються з інтересами російського підприємця. Однак українські переговорники сподіваються скористатися його допомогою у дипломатичному врегулюванні.

"Я не думаю, що у когось з російської сторони є нейтральна позиція. Я вважаю, що російська сторона, їх дипломати чи бізнесмени, відстоюють саме російську сторону і тільки свої інтереси. І наші інтереси не можуть співпадати. Ми можемо бути зацікавлені у вирішенні тих чи інших питань не військовим шляхом, припинення війни.

Я думаю, що Абрамович, він у складі цієї делегації, я не знаю, про всіх інших. Те, що мені казали, та інформація, яка у мене є, що він представляв ту сторону, яка виступає за дипломатичне вирішення цього питання і про зупинення війни. Знову-таки, ніхто не може гарантувати, що це є правда, що це не якась там гра.

Але тим не менше, я вважаю, що це краще, ніж коли розмовляють дві сторони, одна за те, щоби зупинити війну, а інша сторона за те, щоби повністю знищити цей народ", - пояснив свою позицію щодо «гаманця путіна» президент України.

Раніше британське видання The Times зі своїх джерел розповіло, що Абрамович брав активну участь як посередник між Кремлем і Банковою, зокрема особисто возив записку від президента України Володимира Зеленського до російського президента путіна до Москви.

28 березня американське видання Wall Street Journal та міжнародна група розслідувачів Bellingcat зі своїх джерел оприлюднили інформацію, що проти ночі на 4 березня два члени української делегації та Абрамович відчули симптоми отруєння хімічною зброєю після того, як вони розмовляли із Зеленським на Банковій.

В інтерв'ю ВВС президент Зеленський заявив, що жахіття, скоєні російськими окупантами в Бучі, Бородянці та Маріуполі, звужують перспективи на ведення мирних перемовин. 16 квітня він сказав українським журналістам, що знищення захисників Маріуполя поставить крапку в спробах дипломатичного врегулювання війни. За його словами, перемовини зайшли в глухий кут, бо Україна не буде торгувати своїми людьми та територіями.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Держдума на тлі війни ввела нову кримінальну статтю за заклики до дій проти безпеки росії
Політика
Держдума на тлі війни ввела нову кримінальну статтю за заклики до дій проти безпеки росії
Закон передбачає, що перехід на бік противника в умовах збройного конфлікту або військових дій буде вважатися держзрадою ...
Зеленський «вірить», що Білорусь не буде «втягнута» у війну, але обстріли продовжаться
Політика
Зеленський «вірить», що Білорусь не буде «втягнута» у війну, але обстріли продовжаться
«Ми вважаємо, що Білорусь не буде втягнута в цю війну, але провокації є, і вони продовжуватимуться», - цитує Зеленського AFP...
Отримавши достатньо озброєння, Україна все поверне - Володимир Зеленський
Політика
Отримавши достатньо озброєння, Україна все поверне - Володимир Зеленський
Глава держави зазначив, що зараз найважливіше завдання — забезпечити паритет із ворогом щодо озброєння, і влада робить усе для того, щоб це сталося якнайшвидше...
В Раді хочуть пом'якшити чоловікам заборону на виїзд: хто зможе виїхати з країни
Політика
В Раді хочуть пом'якшити чоловікам заборону на виїзд: хто зможе виїхати з країни
Дозвіл на виїзд з країни можуть отримати чоловіки з 2 дітьми до 14 років, з 1 дитиною до 14 років і вагітною дружиною, а також з 1 дитиною до 3 років...
Яструби, голуби та страуси: три табори всередині НАТО щодо війни в Україні
Політика
Яструби, голуби та страуси: три табори всередині НАТО щодо війни в Україні
«Яструби», за даними видання, вважають, що Україна має повернути «кожний квадратний дюйм» своєї території, зокрема півострів Крим...