НАТО та війна путіна проти України: головні питання зустрічі міністрів оборони альянсу 12-13 жовтня

НАТО та війна путіна проти України: головні питання зустрічі міністрів оборони альянсу 12-13 жовтня

Питання військової допомоги Україні, у тому числі постачання систем ППО, посилення охорони критичної інфраструктури та чергові навчання з ядерного стримування, нарощування виробництва озброєнь та боєприпасів... Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів про питання, які обговоряь у Брюсселі міністри оборони країн Північноатлантичного альянсу. У нараді бере участь голова Міноборони України тощо.

Глави військових відомств країн-членів НАТО на нараді у Брюсселі 12-13 жовтня обговорять питання посилення оборони альянсу, захисту критичної інфраструктури (після диверсій на газопроводах «Північний потік»), а також подальшої допомоги Україні. Ці теми на брифінгу 11 жовтня назвав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Говорячи про військову ситуацію в Україні, він наголосив на «значних успіхах», яких продовжує домагатися українська армія.

У цей же час росія все частіше вдається до невиборних атак на громадянське населення і найважливіші об'єкти інфраструктури. Російський диктатор владімір путін зазнає невдачі в Україні. Його спроби анексії, часткова мобілізація та безрозсудна ядерна риторика є найзначнішою ескалацією з початку війни. І вони показують, що ця війна йде не за планом, наголосив Йєнс Столтенберг.

Генсек зазначив ключову роль НАТО у підтримці України, яка протистоїть агресії рф, і повідомив, що у нараді міністрів оборони країн альянсу візьме участь голова українського військового відомства Олексій Рєзніков.

Резніков обговорить нагальні потреби України в оборонній сфері в Брюсселі як з міністрами країн НАТО, так і на засіданні Контактної групи з оборони України під керівництвом США (формат «Рамштайн»).

"Я вітаю нещодавні заяви союзників щодо надання Україні більш сучасних систем протиповітряної оборони та інших можливостей. І чекаю на подальші поставки. Наше послання зрозуміле: НАТО підтримує Україну. І так довго, як це буде потрібно", - нагадав генеральний секретар Північноатлантичного альянсу.

Єнс Столтенберг також повідомив, що в четвер проведе чергове засідання Групи ядерного планування НАТО, а наступного тижня альянс розпочне намічені раніше навчання з ядерного стримування — Steadfast Noon. Це щорічні навчання, нагадав Столтенберг, заочно звернувшись до Путіна:

"Завуальовані ядерні загрози президента путіна небезпечні та безвідповідальні. росія знає, що ядерну війну не можна виграти і ніколи не можна вести. Ми уважно стежимо за ядерними силами росії. Ми не помітили жодних змін у позиції росії. Але ми зберігаємо пильність".

Столтенберг повідомив, що на нараді міністрів оборони очікуються важливі «рішення щодо збільшення запасів боєприпасів та озброєнь» країн НАТО, а також щодо «прискорення їх постачання». НАТО має намір задіяти свій «Процес оборонного планування» (NATO Defence Planning Process), щоб забезпечити військову промисловість довгостроковими замовленнями для нарощування виробництва.

Говорячи про нещодавню диверсію на газопроводах «Північний потік», Столтенберг наголосив на рішучості НАТО посилити захист критично важливої ​​інфраструктури.

«Ми подвоїли нашу присутність у Балтійському та Північному морях — до понад 30 кораблів, за підтримки літаків морського патрулювання та підводних сил. Ці зусилля тісно координуються Морським командуванням НАТО», — зазначив Єнс Столтенберг, повідомивши також про посилення розвідки та обміну розвідданими.

"Будь-яка навмисна атака на критично важливу інфраструктуру союзників буде зустрінута єдиною і рішучою відповіддю", - попередив генсек НАТО.

Єнс Столтенберг також нагадав, що в червні цього року на саміті в Мадриді лідери країн НАТО затвердили нову стратегію військово-політичного альянсу, ухвалили рішення про посилення східного флангу (подвоєння кількості розміщених там батальйонних груп з можливістю швидкого доведення їх чисельності до рівня бригад) та значного збільшення чисельності сил швидкого реагування.

Український Дощ писав раніше, що Франція посилить свою військову присутність на східному фланзі НАТО, розгорнувши найближчими тижнями бронетранспортери та танки Leclerc у Румунії, а також підкріплення в Естонії.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову
Світ
ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову
Цікаво, що Хорватія входить до Євросоюзу з 2013 року, а Румунія та Болгарія – з 2007 року...
В Ірані стратили першого учасника протестів, що спалахнули по всій країні
Світ
В Ірані стратили першого учасника протестів, що спалахнули по всій країні
Опозиціонера Мохсена Шекарі було повішено після того, як Революційний суд визнав його винним за «ведення війни проти Бога»....
Естонія припиняє мовлення російського «Дождя» слідом за Литвою та Латвією
Світ
Естонія припиняє мовлення російського «Дождя» слідом за Литвою та Латвією
Раніше Латвія анулювала ліцензію телеканалу «Дождь», яка давала йому право на трансляцію у всіх країнах Євросоюзу, США та деяких інших державах...
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Світ
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Формально партія, в якій перебуває чинний президент Джозеф Байден, забезпечила собі збереження лідерства в Сенаті після проміжних виборів ще в листопаді...
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Світ
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Ліцензія, яку анулювала Латвія, давала псевдоліберальному телеканалу з рф право поширювати створений контент у країнах Євросоюзу, росії, США та інших країнах...