[]

Як довго можна залишати кота без уваги?

Як довго можна залишати кота без уваги?

Справедливо відзначити, що міфи про котів у мережі не менш популярні за відео з домашніми улюбленцями мільйонів. Чи не найбільш поширеним міфом є те, що коти - створіння самостійні та незалежні й не потребують людської уваги. 

Саме тому більшість людей вважає, що кота можна залишати вдома на довгі години й приділяти час лише тоді, коли є вільна хвилина або ж тільки тоді, коли виникає таке бажання. На їхню думку, все, що потрібно котам - їжа та достатня кількість прісної води. "Якщо у вас немає достатньо часу, аби доглядати за собакою - заведіть кота!" - чи не найпопулярніша порада для тих, хто планує взяти додому улюбленця.

Аргументують це також тим, що коти - створіння самостійні й уваги господаря не потребують. Якщо ж раптом захочеться відчути присутність людини, кішка начебто сама дасть відповідні сигнали.

Такі поради, однак, роблять для кішок погану послугу. Домашні коти потребують своїх людей-опікунів не менше, аніж собаки. 

Коти - соціальні створіння 

У той час, коли досліджень поведінкових реакцій собак проведено чимало, коти залишилися без належної уваги науковців. Саме тому точну відповідь на питання, як же впливають тривалі періоди самотності на благополуччя кішок знайти складно. 

Однак відомо, що в міру розвитку емоцій і поведінки кішок більшість міфів про цих домашніх улюбленців руйнуються. Одним із перших спростованих стане твердження про кота як про самотню, незалежну тварину, якій байдуже поруч її люди чи ні. Два нещодавні дослідження соціальної активності кішок дають можливість припускати, що кішки насправді дуже соціальні створіння, здатні утворювати міцні та напрочуд глибокі зв'язки зі своїми людськими сім'ями. І хоч написано про цю проблему небагато, жодних підстав вважати, що кішки не відчувають самотності і напевно відчувають нудьгу, немає. 

І якщо інструкцій та цілих книг з порадами щодо виховання собак чимало, то рекомендацій щодо побудови взаємин з котами навпаки. І хоч достеменно невідомо, скільки ж годин самотності допустимо для вашого улюбленця, скільки часу слід йому проводити на вулиці тощо, точно відомо одне: коти, як і собаки, потребують вашої уваги. Якщо з першими доведеться планувати активні прогулянки, то котам достатньо приділити свою увагу для ігор вдома.

Що робити, якщо вас довго не буде вдома?

Якщо ж трапляється так, що вас довго не буде вдома й кішка залишається наодинці, попіклуйтеся про те, щоб час від часу до неї приходив ваш друг або родич, аби приділити її хоча б трохи часу. Так кішка не відчуватиме настільки різкої нестачі уваги та любові. 

Не завадить також зробити домашній простір максимально зручним для улюбленця. Облаштуйте котяче дерево, автоматичні годівниці і пазли з їжею, а також розкидайте іграшки по всьому будинку. Це хоча б додасть зайнятості маленькому другові на час, поки вас не буде. 

[]
Теги
Схожi
В Італії працівник лікарні 15 років не ходив на роботу, але отримував зарплату
Цікаве
В Італії працівник лікарні 15 років не ходив на роботу, але отримував зарплату
Співробітнику лікарні Пульезе Чаччояк в Калабрійському місті Катандзаро і раніше виплачувалася щомісячна зарплата в розмірі 538 тис євро, попри те, що він не приходив на роботу з 2005 року...
До ТОП-50 людей, що змінюють світову гастрономію, потрапив Євген Клопотенко
Цікаве
До ТОП-50 людей, що змінюють світову гастрономію, потрапив Євген Клопотенко
Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко потрапив до списку 50 людей, які змінюють світову гастрономію #50Next...
Вперше: у Києві запустили радіо для школярів
Цікаве
Вперше: у Києві запустили радіо для школярів
У Києві в тестовому режимі запрацювало перше онлайн радіо «П.О.Р.Ш.» для школярів...
Українець встановив два світові рекорди
Цікаве
Українець встановив два світові рекорди
Майстер народної творчості з Волині Анатолій Бойко просвердлив у курячому яйці 33 346 отворів, а в гусячому – 52 745...
В Японії створили черевики з пальцями і педикюром
Цікаве
В Японії створили черевики з пальцями і педикюром
Японський бренд Midorikawa представив черевики у вигляді людської ноги...