Напередодні 8 березня ЄС ввів санкції за насильство щодо жінок: до списку потрапили військові рф

Напередодні 8 березня ЄС ввів санкції за насильство щодо жінок: до списку потрапили військові рф

За день до Міжнародного жіночого дня Європейський Союз запровадив санкції проти офіційних осіб з шести країн за насильство та порушення прав жінок. Під обмежувальні заходи потрапили фізичні та юридичні особи з росії, Афганістану, Південного Судану, Бірми (М'янми), Ірану та Сирії.

У «чорному списку» ЄС — командири двох російських дивізій, підлеглі яких «систематично» застосовували насильство щодо мирних мешканок України на початку повномасштабного вторгнення рф, а також офіцери поліції Москви, які катували учасниць антивоєнних протестів весни 2022 року.

Згідно з рішенням ЄС, дев'ять фізичних осіб і три офіційні організації були внесені до списків санкцій – їм заборонено в'їзд на територію Євросоюзу та заморожено всі активи, що перебувають у ЄС. У рамках свого Глобального режиму санкцій за порушення прав людини, створеного два роки тому, Євросоюз уперше ввів обмежувальні заходи щодо причетних до актів насильства щодо жінок.

Двоє з них — командири російських дивізій, які «брали участь у незаконному вторгненні росії в Україну». У рішенні ЄС наголошується, що «масштаб та тяжкість актів сексуального та гендерного насильства» на окупованих рф українських територіях вражають і свідчать про «систематичний» і «запланований» характер застосування такого методу залякування мирного населення. ЄС зазначає, що «російські командири були обізнані» про те, що їхні підлеглі застосовують сексуальне насильство, а «у деяких випадках «заохочували» такі дії або «навіть віддавали накази» про скоєння подібних злочинів.

Внесених до списку санкцій рашистських командирів ЄС вважає «відповідальними» за серйозні порушення прав людини в Україні, включаючи систематичне сексуальне та гендерне насильство».

Микола Кузнєцов – генерал-майор, командир окремої дивізії оперативного призначення імені Дзержинського. Це з'єднання Росгвардії брало участь у повномасштабному вторгненні в Україну. Як зазначається у рішенні ЄС, бійці дивізії здійснювали «згвалтування та акти сексуального насильства в Україні у березні-квітні 2022 року».

Раміль Ібатуллін — нині генерал-майор, який навесні минулого року у званні полковника командував 90-ю гвардійською танковою дивізією. Як зазначає ЄС, у березні 2022 року ця дивізія «взяла участь у наступі у напрямку Чернігова та Києва». Підлеглі Ібатуліна «вчиняли акти сексуального та гендерного насильства щодо українського громадянського населення». Проти деяких із них слідчі органи України висунули офіційні звинувачення.

Як нагадує ЄС, йдеться про «групові зґвалтування», «зґвалтування вагітної жінки» під Києвом, «вбивство мирного жителя після неодноразового зґвалтування його дружини у присутності їхньої маленької дитини». У європейському рішенні особливо наголошується, що після того, як ці злочини стали надбанням гласності, Ібатулліну було присвоєно генеральське звання.

До генерал-майора Ібатуллін було підвищено указом путіна від 7 грудня 2022 року. Тоді ж повідомлялося, що з червня місяця він обіймав посаду заступника командувача 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу рф.

Ще двоє росіян у списку санкцій ЄС — це офіцери поліції, підполковник Олександр Федоринов та його підлеглий Іван Рябов.

Вони причетні до «довільних арештів та утримання під вартою, а також до тортур жінок», які брали участь в антивоєнних акціях протесту в Москві у березні 2022 року. У рішенні ЄС Федорінова лаконічно названо начальником одного з відділів поліції Москви, Рябов — його підлеглим офіцером.

Минулого року незалежні російські ЗМІ, зокрема «Нова газета», «Медіазона» та «Холод», а також The Guardian і Radio Free Europe писали про побиття та тортури, яких зазнали затримані на антивоєнній акції 6 березня в московському ОВС у районі Братєєво.

Публікувалися аудіодокази. У вересні ВВС опублікувала розслідування, з'ясувавши особистості поліцейських, які катували активісток: підполковника Олександра Федоринова (у той момент він обіймав посаду виконувача обов'язків начальника відділення) та Івана Рябова, співробітника Братеєвського ОВС.

Від Афганістану під санкції ЄС потрапили міністр вищої освіти в уряді талібів Неда Мохаммад Надім та міністр із пропаганди чесноти та придушення пороку Мухаммад Халід Ханафі. Першого звинувачують у позбавленні жінок освіти, а другого — в обмеженні їхньої свободи слова та самовираження, а також у застосуванні суворих покарань та насильства до тих, хто не дотримується указів талібів.

У Південному Судані комісари округу Майяндит Гатлуак Ньянг Хот та округу Коч Гордон Коанг Біль «систематично використовували сексуальне насильство як військову тактику», – йдеться у тексті ЄС.

У Бірмі (М'янмі) заступник міністра внутрішніх справ Тоє Уї дозволив агентам військової служби безпеки «використовувати примусове оголення, зґвалтування, електрошок, спалювання геніталій та надмірне насильство під час довільного затримання та допиту чоловіків, жінок та членів спільноти ЛГБТ». Уї є колишнім головою Управління начальника відділу військової безпеки (OCMSA), яке зазначено окремо як агентство, відповідальне за «систематичне та широко поширене сексуальне та гендерне насильство».

Іранська в'язниця «Карчак» у провінції Тегеран вказана як місце, де жінки зазнають сексуального насильства з боку охоронців та погроз зґвалтування для отримання неправдивих зізнань.

У Сирії Республіканська гвардія, як повідомляється, за наказом уряду «використовує сексуальне та гендерне насильство для придушення та залякування сирійського народу, особливо жінок та дівчаток».

Український Дощ писав раніше, що Іран таємно поставив країні-агресору мільйони набоїв і сотні тисяч снарядів - Sky News.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Світ
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі відзначився черговою скандальною заявою. Він виправдав війну Росії проти України прагненням нашої країни приєдантися до НАТО....
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Світ
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Зухвале «пограбування» було скоєно у прямому розумінні під носом у ФСБ: храм розташований за 350 м від будівлі російської спецслужби на Луб'янці...
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Світ
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Управління цивільної авіації Нової Зеландії просить національну авіакомпанію зважувати пасажирів, які вилітають міжнародними рейсами ...
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
Світ
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
31 травня міністри внутрішніх справ України Ігор Клименко та Литви Агне Білотайте підписали угоду про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія...
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Світ
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Едгар Рінкевич розповів, яким бачить своє президентство, яке має стартувати після інавгурації 8 липня...