[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Нафтова війна швидко закінчилася. Україні було б вигідно, щоб війна тривала

Нафтова війна швидко закінчилася. Україні було б вигідно, щоб війна тривала

Підсумки історичного мітингу країн-експортерів нафти OPEC+ (+ Росія, Норвегія, Канада та інші нафтові країни).

Як ми з вами і прогнозували, нафтова цінова війна, яка розпочалася між Саудівською Аравією і Росією місяць тому, швидко і закінчилася. Закінчилася за активним посередництвом Трампа.

Для України, само собою, вигідно було б щоб війна тривала і ціна на нафту і далі йшла вниз, але реальність інша.

Про що домовилися у Відні?

OPEC і Росія скорочують денний видобуток нафти до 10-11 млн бочок (Саудівська Аравія і Росія - на 2,5 млн барелів на день кожна).
Плюс, OPEC має деякі гарантії, що інші нафтові країни - не члени OPEC скоротять видобуток на 5 млн бочок в день також. Чи коротять США буде відомо після зустрічі міністрів енергетики G-20.

У підсумку, близько 16 млн барелів на день - це історично велике за обсягом скорочення. Але і воно не перекриває діри світового попиту на нафту (25 млн бочок на день), що є добре для України, адже ціни не виростуть сильно, а можуть тільки стабілізуватися на якомусь рівні.
Далі.
Саудівська Аравія і США виграли.
Саудівська Аравія - бо скорочувати буде на 2,5 млн від рівня березня, в той час, коли вони наростили видобуток в січні з 8 млн  до 11.
Росія програла відносно. Адже в березні Росія відмовилася скорочувати на 0,3 млн барелів на день, а сьогодні змушена - на 2,5 млн.
Але. Якщо сьогодні не було б угоди, то Росія програла б набагато більше, бо ціни падали б ще нижче.
Далі.
OPEC працює над амбітним планом картельної угоди на 2 роки.

Що тут сказати? США, Росія і Саудівська Аравія не хочуть мати таких штормів в майбутньому, але це не є добре для ринку - картель.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Iншi дописи автора
Дональд Трамп - Головнозраджуючий!
Трамп думає, що може зачистити інформаційний простір
Плівки Деркача. Щоб ви розуміли
Всього за 4 роки Штати перетворилися на бананову республіку