На сході США зійшов з рейок поїзд із небезпечними хімікатами: мешканці повідомляють про симптоми отруєння

На початку лютого в американському штаті Огайо зійшов із рейок потяг, який перевозив небезпечні хімікати. Аварія призвела до великої пожежі. Це викликало у місцевих жителів побоювання за безпеку повітря та води, проте місцева влада заявляє про відсутність у районі катастрофи шкідливих речовин.
Інцидент стався 3 лютого. Близько 50 цистерн вантажного складу зі 150 вагонів зійшли з рейок у місті Іст Палестайн. В аварії ніхто не загинув та не постраждав, проте близько двох тисяч мешканців міста терміново евакуювали через сильну пожежу. Евакуація була обов'язковою, губернатор штату Майкл Деуайн назвав її «питанням життя та смерті».
Представники перевізника заявили, що аварія сталася через несправність осі колісної пари одного з вагонів. У компанії заявили, що екіпаж був попереджений про проблему за допомогою придорожнього датчика незадовго до сходу з рейок і застосував екстрене гальмування. При цьому одним із підприємств штату, що розташовані вздовж залізниці, опублікувало запис камери відеоспостереження, на якій вогонь під одним із вагонів видно приблизно за 30 кілометрів до катастрофи. Зараз влада веде розслідування інциденту.
I had NO IDEA how bad the Ohio train derailment was… Which brings me to the question: WHY didn’t we all know how bad the Ohio train derailment and this subsequent chemical explosion was??
— Xaviaer DuRousseau (@XAVIAERD) February 13, 2023
Excuse me, Mr. Diversity Hire @PeteButtigieg.
We want answers—NOWpic.twitter.com/r4Z21FYu2X
Через три дні після аварії екстрені служби провели «контрольоване спалювання» хімікатів, що залишалися у кількох вагонах. За заявою місцевої влади, це було зроблено для того, щоб уникнути потужного вибуху. У цистернах просвердлили дірки, злили звідти рідину у спеціальні ями та потім підпалили її.
Після цього над містом утворилася велика хмара густого диму.
"Ми розуміємо, що це може виглядати лякаюче, але все йде згідно з планом", - прокоментував ситуацію представник екстрених служб.
Спочатку повідомлялося, що у цистернах був вінілхлорид, який використовується для виробництва полівінілхлориду (ПВХ), твердої смоли. Вона застосовується у пластмасових виробах, наприклад, при виробництві труб або кабелів. Вінілхлорид безбарвний і легко спалахує. Його пов'язують з рідкісною формою раку печінки, а також з іншими видами раку, такими як лейкемія та рак легень.
При короткочасному впливі може викликати запаморочення і сонливість, тоді як сильний вплив може призвести до госпіталізації і смерті. Іншою хімічною речовиною на борту був бутилакрилат, що також використовується у виробництві пластмас.
Пізніше Агентство з охорони навколишнього середовища США поінформувало, що при сході з рейок також було викинуто три інші хімічні речовини: етилгексилакрилат, ізобутилен та монобутиловий ефір етиленгліколю. Їх вплив також небезпечний і може викликати задишку, печіння в шкірі та очах, кашель, головний біль і нудоту, а також інші симптоми.
Через два дні після «контрольованого спалювання» хімікатів евакуйованим мешканцям дозволили повернутися до будинків. Місцева влада заявила, що у зразках повітря та води не було виявлено небезпечних речовин.
Незважаючи на запевнення офіційних осіб, мешканці почали повідомляти про численні симптоми отруєння, включаючи нудоту та відчуття печіння в очах. Один мешканець міста за десять кілометрів від Іст Палейстану розповів місцевому телеканалу, що шість його курчат раптово померли через день після викиду хімічної речовини. Інший мешканець повідомив, що бачив мертву рибу, яка плавала у місцевому струмку.
Місцеві підприємці та мешканці подали до суду на перевізника, вимагаючи, щоб компанія сплатила медичне обстеження мешканців у радіусі 50 кілометрів від місця аварії. У позові стверджується, що компанія «не виявила розумної обережності для захисту» місцевих жителів, які «зазнавали впливу токсичних речовин, отруйних парів та канцерогенів».
Український Дощ писав раніше, що дослідники антарктичних восьминогів переконалися у можливості всесвітнього потопу.