На інавгурації Макрон говорив про війну в Україні: «Ми повинні допомогти демократії та мужності перемогти»

На інавгурації Макрон говорив про війну в Україні: «Ми повинні допомогти демократії та мужності перемогти»

У Єлисейському палаці 7 травня відбулася інавгурація президента Французької республіки Емманюеля Макрона. Друга – для нього та для історії. У Єлисейському палаці наголосили: церемонія – «максимально стримана»: часи у Європі важкі, військові. Сам президент на інавгурації заявив, що усвідомлює «тяжкість часів», але пообіцяв залишити нащадкам «придатнішу для життя планету», а також рішуче діяти для того, щоб «допомогти демократії та мужності перемогти» в Україні, пише RFI.

Цього разу вдвічі скоротили червону доріжку, якою гості та учасники йшли до палацу; крім того, скасували парадний проїзд президента у військовій машині Єлисейськими полями, як це було 2017-го — тоді Макрона довезли до Тріумфальної арки, де він потім поклав вінок до Вічного вогню. Цього разу вирішили обійтися без такого проїзду, не змішуючи військову історію та політику, але 8 травня, у європейський День перемоги, президент проведе щорічну церемонію біля Тріумфальної арки.

Вся програма цієї інавгурації вмістилася в одну годину: урочистий вихід Макрона до гостей (їх було 450 — від друзів та рідних президента до голови Конституційної ради Лорана Фабіуса, екс-президентів М. Саркозі та Ф. Олланда; були представники громадянського суспільства, бізнесмени, спортсмени , вчені, урядовці, голови обох палат парламенту, релігійні діячі, родичі людей, які загинули в терактах — у тому числі, батьки вбитого вчителя Самюеля Паті...).

Потім голова Конституційної ради зачитав результати президентських виборів: Е. Макрон — 58,55%, Марін Ле Пен — 41,45%, і промовив коротку промову.

Після цього великий канцлер Ордену Почесного легіону генерал Бенуа Пуга вручив президентові Велике намисто Почесного легіону — знак вищої влади, який навернув ще Наполеон. Втім, хоч Макрона його опоненти і називають «республіканським монархом», але для нього цей другий термін у будь-якому разі буде останнім.

Намисто складається з 16 ланок, кожна з яких має символічне позначення. Ім'я кожного нового президента гравіюють на кожному «новому» медальйоні.

Генерал Пуга півшепотом розповів Макрону, що якщо у 2017 році його медальйон «представляв економіку та промисловість», то зараз йому дісталося «пізнання світу». Є що «пізнавати» справді.

Отримавши найвищий символ французької влади, і підписавши у зв'язку з цим протокол про своє посвячення у Великі магістри Ордену Почесного Легіону (вторинно) Макрон виступив з 10-хвилинною промовою, а потім провів традиційний «огляд військ» у саду Єлисейського палацу — під звуки Марсельєзи та сучасної воєнної мелодії, виконаної ансамблем ВМФ Франції Le bagad de Lann-Bihoué.

У саду Єлисейського палацу на нього чекали 160 військових — із Сухопутних військ, авіації, ВМФ, Іноземного легіону, загонів спеціального призначення, задіяних у боротьбі з тероризмом у Сахелі.

"Примітно, що на заході присутні кілька військових, задіяних у силах ядерного стримування ВМС та ВПС Франції, тоді як Росія вже кілька разів загрожувала ядерним нападом після початку війни в Україні", - зазначив французький телеканал BFMTV.

При цьому в Парижі ні в якому разі не мають наміру застосовувати проти рф жодної зброї (якщо не рахувати постачання озброєнь для української армії, змушеної захищати свою землю від розв'язаної путіним агресії).

Наприкінці церемонії, як велося ще з королівських часів, «сходження» голови Франції «на престол» відзначили 21 пострілом з гармат, що палили за два кілометри від Єлисейського — з території Будинку Інвалідів.

Про що була мова президента Франції

Макронівський радник напередодні анонсував її так: це не виступ із загальних питань політики, а промова, що «буде вписана в історію країни та вкаже напрямок у майбутнє».

Почав Макрон з того, що усвідомлює «тяжкість часів», що складається з серії викликів — «від повернення війни до Європи до пандемії та надзвичайної екологічної ситуації»: «рідко світ і наша країна стикалися з таким поєднанням викликів».

"Настав час буде часом рішучих дій для Франції та Європи", - попередив старий-новий господар Єлисейського. Коротко описав програму намірів - «Насамперед — діяти, щоб уникнути будь-якої ескалації внаслідок російської агресії в Україні, щоб допомогти демократії та мужності перемогти, щоб побудувати новий європейський світ та нову автономію на нашому континенті».

Дав зобов'язання «діяти для створення суспільства повної зайнятості», «проти нерівності», для відновлення (вищого) рівня освіти та охорони здоров'я, проти «невпевненості у повсякденному житті» та тероризму, який все ще „бродить“ по планеті.

Глава держави пообіцяв співгромадянам укласти з ними «новий контракт, виробничий, соціальний та екологічний», об'єднавши задля цього «всі живі сили» країни та Європи.

Наприкінці своєї промови президент дав «клятву — заповідати більш придатну для життя планету» майбутнім поколінням: Макрон має намір зробити «боротьбу зі зміною клімату» одним із головних напрямів своєї політики на наступні 5 років.

Для цього під час передвиборчої кампанії він обіцяв дати особливі повноваження прем'єр-міністру та призначити двох нових міністрів. Призначення нового уряду планується після 13 травня, коли офіційно закінчиться перший президентський термін Макрона.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Кейт Міддлтон одягла намисто «із секретом» після виходу мемуарів принца Гаррі (фото)
Світ
Кейт Міддлтон одягла намисто «із секретом» після виходу мемуарів принца Гаррі (фото)
41-річна принцеса Уельська Кейт Міддлтон надягла особливий аксесуар після виходу скандальних мемуарів принца Гаррі...
Німеччина оголосила про постачання Україні 14 танків «Леопард 2»
Світ
Німеччина оголосила про постачання Україні 14 танків «Леопард 2»
«Це рішення відповідає нашій добре відомій лінії підтримки України в міру наших можливостей», — наводиться заява Шольца на сайті німецького уряду....
У Міноборони Норвегії заявили, що втрати росії у війні з Україною сягають 180 000 осіб
Світ
У Міноборони Норвегії заявили, що втрати росії у війні з Україною сягають 180 000 осіб
«Цифри російських втрат наближаються до 180 000 вбитих і поранених солдатів», - зазначив командувач збройних сил Норвегії генерал Ейрік Крістофферсен ...
Концерн Rheinmetall поставить Україні до 139 танків Leopard 2 протягом 3 місяців і ще понад 100 до кінця року
Світ
Концерн Rheinmetall поставить Україні до 139 танків Leopard 2 протягом 3 місяців і ще понад 100 до кінця року
Україна вже кілька місяців закликає західних союзників постачати ЗСУ сучасні танки німецького виробництва, проте Берлін поки що утримується від їхнього відправлення...
Німеччина дозволила Польщі поставки танків Leopard в Україну
Світ
Німеччина дозволила Польщі поставки танків Leopard в Україну
У Німеччині вже не заперечують, щоб Польща поставила Україні танки Leopard...