[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Можна вистригти на голові оселедця і відростити козацькі вуса, але залишитися в душі Кочубеєм, присягнувшим Московії і її царю

Можна вистригти на голові оселедця і відростити козацькі вуса, але залишитися в душі Кочубеєм, присягнувшим Московії і її царю

Пристрасті навколо нового чемпіона трохи вщухли. Тож висловлю свою думку щодо бою і його переможця. 

Алєксандр, безумовно, боксер феноменальний: технічний, розумний, вольовий і дуже витривалий. Справжній боєць і ринговий фехтувальник. І перемога його над атлетичним і брутальним британцем це дійсно неабияка подія у світі професійного боксу, де на кону стоять мільйони доларів і сотні різних доль. Перемога чиста і яскрава, питань нема. 

Питання до Алєксандра у мільйонів українців є не як до спортсмена і, навіть, не як до людини, а саме як до громадянина. 

Його українська на прес-конференції до початку бою була лише даниною тренду, а не життєвою позицією і тим більше не повсякденною звичкою. Адже, відразу після бою він знову перейшов на російську, як ні в чому не бувало, розуміючи, що переможців не судять. Але то не саме важливе.

Важливо інше. Відразу після бою Алєксандр надів футболку не з зображенням Мазепи, Сагайдочного, Богуна, Сірка чи Орлика, а з зображенням «святого» РПЦ Александра Невського, того самого, який вважав своїм батьком ординського хана Батия, який в свою чергу спалив Київ у 1240 році. 

А ще цей чемпіон вважає, що на сході України триває не війна з російськими окупантами та їх найманцями, а громадянський конфлікт. А на питання, чий Крим, Алєксандр відповів суто як його вчили у московському паханаті, він сказав: «по-справжньому Божий». Не український Крим, а того бога, якого представляє путін, фсб і гундяєв, і який не має ніякого відношення до Христа Ісуса і Отця Його Небесного Саваофа.

Перемога Алєксандра для всього світу дійсно асоціюється з перемогою України. Так само, як і звільнення Савченко. 

Але для мільйонів українців це перемога колабораціонізму, московського паханату і внутрішніх антиукраїнських сил. 

Адже так само як і Савченко, яку спочатку ледь не зробили «святою», чемпіон у важкій вазі буде ретранслювати ідеї, народжені у Кремлі, а не вимучені і пропитані кров’ю тисяч захисників Вітчизни, які поклали своє життя, щоб Крим і Донбас, як і мова, і віра були українськими. 

Бо можна вистригти на голові оселедця і відростити козацькі вуса, але залишитися в душі Кочубеєм, присягнувшим Московії і її царю. 

А можна стати Мазепою і дати бій російському загарбнику і увійти в історію як справжній українець, а не як малорос з чемпіонськими поясами на полиці. 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Мова була і залишається зброєю. Тим більше в умовах запеклої інформаційної війни
Між де-юре і де-факто: півроку Євросоюз плаче за російським газом як наркоман за дозою
Мова має значення і завжди на часі: пара слів про мовне питання під час війни
Чому з усіх світових культур захисники Пушкіна вибрали саме культуру ворога, агресора, ґвалтівника і мародера?