В Міноборони Білорусі на закритій нараді переконували офіцерів стріляти в людей на ураження

В Міноборони Білорусі на закритій нараді переконували офіцерів стріляти в людей на ураження

Міністерство оборони Білорусі прокоментувало виток інформації щодо виступу глави відомства Віктора Хреніна перед керівниками підрозділів ЗС, а також працівниками Генштабу республіки. З промови міністра на закритій нараді ясно, що він закликав військових в разі необхідності стріляти на ураження і виконувати будь-які накази навіть в разі загрози розв'язання громадянської війни.

У міністерстві відкараскалися від самого факту секретної наради.

"У військове відомство надходять запитання від представників ЗМІ з приводу "закритої наради, на якій виступив міністр оборони". Інформуємо, що ніякої закритої наради не проводилося. Міністр виступив на плановому інформуванні, яке проходить регулярно", - йдеться в повідомленні міністерства оборони в Telegram.

В цей час у мережі вже трактують виступ міністра як такий, що є злочинним: "міністр переконував офіцерів у тому, що вони повинні виконувати будь-який наказ, навіть злочинний ".

"Виконання наказів чітко регламентовано статутами. Пункт 35 Статуту внутрішньої служби Збройних сил Республіки Білорусь визначає, що "наказ - обов'язкове для виконання, виражене в суворій відповідності до законодавства усне або письмове повеління начальника... Більш того, саме застосування Збройних сил чітко визначено законами і військовою доктриною Білорусі ", - йдеться в повідомленні чиновників.

Там також нагадали, що генерал-майор Віктор Хренін виступив із заявою про початок комплексного тактичного навчання на Гродненському напрямку. І його виступ завершився словами: "Ми всі білоруси. Це наша земля і ми її нікому не віддамо". "Це все, що потрібно знати про позицію міністра оборони", - підкреслили у відомстві.

"Страшенно не хочеться цього робити, але це обов'язок вартового... Може, деякі цього хочуть, щоб потім нас, мене, звинуватити у геноциді проти власного народу, тому що коли застосовується зброя, гинуть мирні люди, - сказав Хренін. - Так, це все зрозуміло, так, ми, можливо, увійдемо в громадянську війну, ціна людського життя втрачає ціну з кожним днем. це жахливо. Не виключено, що може бути і військовий конфлікт, на сьогодні це вже реальність ".

Генерал також застеріг підлеглих від "зради". "[Тим, хто сумнівається] краще піти зараз - на команді" стій, стріляти буду ". А йти на тлі подачі наступних команд - ось це буде зрада, це найстрашніший людський порок. Коли ти дивишся в очі, віриш, а отримуєш удар в спину" , - додав він.

Віктор Хренін підкреслив, що в умовах внутрішньополітичної кризи вся надія на армію. "Поки армія не перейде на бік протестуючих, державу розвалити неможливо. Вся надія на нас з вами. Ми не деморалізовані. Треба боротися, якщо треба - і зі зброєю. За країну, за себе, за наші родини, за тих вчительок, які налякані і бояться ", - сказав він.

Міністр також висловив готовність виконати будь-який наказ самопроголошеного після останніх виборів президента Олександра Лукашенка.

"Ті люди, які йдуть від нас, їх небагато. Перефарбовуються швидко, починають нас брудом поливати. Ті політтехнологи, які пишуть тексти Тихановскій, ставлять питання: армія, ви з народом? Будете ви стріляти у свій народ? Ця жінка (Тихановська) нас закликає до зради, порушення закону - не виконувати накази. Злочинний він, не злочинний ... - ми люди військові." - пояснив свою позицію Хренін.

За словами міністра оборони, важливо не допустити зародження сумнівів в армії.

"Війна прийшла до нас у хату. Вся країна в епіцентрі. Ті, хто придумав кольорові революції, зробили висновки з Першої і з Другої світової війни, що такими масовими арміями дуже успішно виходить досягати цілей. Тоді мети хотіли досягти потужною армією, морем крові - не досягли. Наш народ вистояв, ми святкуємо 75-річчя Перемоги. Але ті політтехнологи, чорні голови, вони не відмовилися від цілей. Відразу після закінчення війни вони вже задумалися, як знищувати нас, але поступово, без крові ", - сказав міністр оборони Білорусі.

 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Меланія Трамп стала блогером і поділилася сокровенним
Світ
Меланія Трамп стала блогером і поділилася сокровенним
Меланія Трамп освоює нову професію - перша леді США пробує себе в ролі блогера...
Невідомий понад 13 годин провисів на хмарочосі Trump Tower в Чикаго, вимагаючи бесіди з Трампом
Світ
Невідомий понад 13 годин провисів на хмарочосі Trump Tower в Чикаго, вимагаючи бесіди з Трампом
Chicago Sun Times відзначає, що натовп роззяв, що утворився поруч, цікавився, чи не зйомки це нового фільму про Бетмена...
Іран готовий надати компенсації за збитий боїнг
Світ
Іран готовий надати компенсації за збитий боїнг
Іран готовий забезпечити однаковий розмір компенсації родичам всіх жертв збитого літака МАУ...
У Варшаві скасували святкування Нового року
Світ
У Варшаві скасували святкування Нового року
Влада Варшави ухвалила рішення не проводити святкування Нового року на вулицях міста через пандемію...
Сплеск коронавірусу у Польщі: на стадіоні розмістять тимчасовий шпиталь
Світ
Сплеск коронавірусу у Польщі: на стадіоні розмістять тимчасовий шпиталь
У зв’язку з різким зростанням заражених коронавірусом на національному стадіоні у Варшаві відкриють тимчасовий шпиталь...