Марія Максакова: «Я приїхала в Росію зі зворотнім квитком. Україна - територія моєї волі»

Марія Максакова: «Я приїхала в Росію зі зворотнім квитком. Україна - територія моєї волі»

Оперна співачка та колишній депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Марія Максакова, яка виїхала в Україну в 2016 році разом з чоловіком, таємно повернулася днями в РФ. В аеропорту "Внуково" приземлився літак, з якого вона вийшла у великих окулярах і в масці.

Як виявилося, це були не тільки засоби індивідуального захисту, а й маскування. Російські ЗМІ одразу ж перехопили співачку і почали розпитувати про мету "повернення на батьківщину". Багато хто з видань написали, що оперна діва розповіла після повернення, все близькі відмовляли її від еміграції в сусідню країну в 2016-м. Тим не менш, вона все одно вирішила виїхати з чоловіком - ексдепутатом Держдуми Денисом Вороненкова - в Україну.

Зокрема, мама Людмила Максакова дзвонила їй кілька ночей поспіль. Вона кричала і закликала отямитися. Тепер Максакова стверджує, що сповнена рішучості почати нове життя.

З грудня 2016 року оперна виконавиця, маючи громадянство Росії та Німеччини, проживала в Україні. Останні роки була доцентом кафедри естрадного виконавства Національної академії керівних кадрів культури та мистецтв України і навіть претендували очолити посаду ректора.

Як передає сайт НТВ, екс-парламентарій провернула справжню спецоперацію, щоб таємно прилетіти до Росії: з Києва вона вилетіла до Стамбулу. Там Максакова села в літак на Москву. 23 січня борт приземлився у аеропорті Внуково.

Також Максакова начебто зізналася, що більше не має упередження щодо своєї концертної діяльності на російській території. Артистка зізналася журналістам і що російсько-українські відносини, які стрімко поліпшуються, вселяють в неї оптимізм. У підсумку вона зізналася в бажанні знову виступати в Росії.

Видання зробило коротке інтерв'ю з Максаковою, наводимо частково його зміст.

У публічному просторі з'явилася досить поширена думка, що Максакова вирішила порвати зв'язки з Україною і повернутися в Росію, звідки разом з чоловіком емігрувала п'ять років тому. Однак сама Марія Максакова цю інформацію спростовує, запевняючи, що будує кар'єру оперної співачки в Україні і не планує повертатися в Росію.

В інтерв'ю "Країні" Максакова пояснила справжню причину прильоту в Москву, а також озвучила версію вбивства свого чоловіка, яку вважає недорозслідувала.

- Чому ви вирішили повернутися в Росію?

- Я вирішила не повернутися. Я приїхала сюди на експертизу. Мені судом призначено експертизу, я не можу на неї не з'явитися.

- Що це за експертиза? У справі про вбивство Дениса Вороненкова?

- Експертиза стосується тієї самої квартири, якою шахрайським шляхом заволодів Панаітов (У Вороненкова був конфлікт через розміну квартир з росіянином Денисом Панаітовим - колишнім працівником Слідчого комітету РФ - Ред.). З тих пір вже скільки років тривають суди. І я пов'язую вбивство Дениса з цією квартирою. Я вважаю, що це і був мотив.- А ця версія відпрацьовується слідством?

- Вважаю, що ця тема взагалі досліджена не була. Але цю версію не можна виключити. Для мене це принципове питання. Це не тільки майно, за яке я, ясна річ, б'юся - воно велике, дороге. Це був весільний подарунок Дениса. Але оскільки у мене є відчуття, що ця квартира і стала причиною всього, що сталося, то відступати неможливо. Ця людина (Панаітов - Ред.) заманив Дениса в Україну.

- Що ви маєте на увазі?

- Панаітов був ініціатором нашого переїзду. Він дав нам ключі від своєї квартири в Києві, щоб закрити наші початкові побутові проблеми. Хоча брав з нас за це дуже дорогу оренду, тим самим спонукаючи нас, щоб ми віддали йому щось натомість. Денис йому пропонував інші варіанти розрахунку - він не погоджувався, поки не отримав від нас згоду на те, що ми перепишемо на нього нашу квартиру в Москві. Він робив вигляд, що він наш друг, допомагає нам, а сам заманював в пастку.

- Коли відбудеться експертиза?

- Не знаю. Експертизу же призначає суд - коли призначить, тоді і призначить. Я зараз сиджу і чекаю - мені повинні надіслати число. Мене більше турбує, що Панаітов знає, що я приїхала. Медійність мене захищає від можливих його планів. Хто знає, на що він ще здатний?

- Ви ж таємно приїжджали в Москву, через Туреччину.

- Це ж не секрет. Як можна таємно летіти в літаку з телекомпанією? По секрету всьому світу хіба що. Це піар-хід. Мене вже зі Стамбулау супроводжувала знімальна група.

- Давайте з'ясуємо. Ви плануєте переїхати в Росію на постійне місце проживання або приїхали виключно для експертизи і потім повернетеся в Україну?

- Я тут заради судового заходу. Я приїхала зі зворотним квитком. Про що ви взагалі говорите?

- Дивно, адже в публічній площині ваш від'їзд подається як остаточний. Є версія, що це пов'язано з нещасливою кар'єрою оперної співачки в Україні - нібито ви поїхали в Росію шукати роботу.

- Та ні, у мене дуже успішно йде кар'єра в Україні. Я співаю партії набагато краще і цікавіше. Навіть голос у мене змінився, зі мною займаються педагоги, у мене великі вокальні успіхи. Так що ні - з професійної точки зору я як раз задоволена собою.- Де ви виступаєте в Україні?

- В основному в Харківській національній опері. У нас там склалася дуже творча атмосфера, ціла лабораторія з підготовки моїх оперних партій. Я з таким кайфом чекаю кожен раз репетицій. Зараз плануємо мої нові виступи.

- Ви гастролюєте по Україні або співаєте тільки в Харківській національній опері?

- Ви розумієте, що таке оперна співачка, оперна партія і оперна постановка? Це ж оркестр, хор - складний захід. Тому театр і називається оперним.

- А ви хіба в Харкові живете? Не в Києві?

- Де я живу - це вже зайве. Панаітов не дрімає ніде.

- Які партії ви виконуєте?

- Зараз була "Травіата" - Віолетта, до того "Тоска", до того Ліза в "Піковій дамі", до того - Дездемона в "Отелло". Ще "Євгенія Онєгіна" я співала в Дніпрі. Готуємо ще зараз "Аїду". Загалом, все дуже цікаво.

- Як оцінюєте недавні події в Москві? Чи підтримуєте протести на підтримку Олексія Навального?

- Ой, не треба мене сюди ... Дайте зі своїми справами розібратися.- Тоді розкажіть, на якому етапі зараз розслідування загибелі Дениса Вороненкова? Чи правильно я розумію, що зараз вбивство Вороненкова розслідується паралельно і в Україні, і в Росії?

- У Росії відразу відкрили кримінальну справу, але мені здалося, що вони не проявляли активності. Не знаю, чи вдалося досягти якихось результатів. Вже стільки років пройшло, а слідство ніяких висновків не зробило. Ведеться воно або просто для галочки - не знаю. Я зі свого боку всіляко намагалася звернутися до всіх людей, від яких процесуально залежить результат розслідування. Справа ж не в тому, де ведеться слідство, головне, щоб справа була розкрита. Завдання в даному випадку спільне, я вважаю.

- По приїзду в Москву ви в коментарі журналістам заявили: "Не скажу, що я встала на крило, але наближаюся до цього". Про які крила ви говорили?

- Я мала на увазі, що я психологічно відновлююся. Я була в дуже важкому депресивному стані, мені навіть доводилося звертатися до фахівців. Я вирівняла свій психологічний стан і стала більш-менш стабільною.

- Які у вас враження про п'ять років життя в Україні?

- Україна - це територія моєї волі, любові. На контрасті я перший час навіть в якійсь ейфорії перебувала. А зараз це переросло у взаємне почуття прихильності, величезної любові і вдячності.

Також Марія повідомила, що її мати - актриса Людмила Максакова - не захотіла побачитися з дочкою Марією, яка вперше за кілька років прилетіла в Росію. Про це оперна співачка розповіла порталу Sobesednik.ru.

"Безумовно, хотіла побачити маму. З'ясувалося, що це були лише наївні мої ілюзії. Я хотіла б з нею зустрітися. Але це бажання не носить взаємного характеру", - сказала вона.

Теги
Схожi
Німеччина завдала  потужного удару по пропаганді Путіна: в Кремлі істерика
Світ
Німеччина завдала потужного удару по пропаганді Путіна: в Кремлі істерика
На закриття банківських рахунків в Німеччині російських пропагандистських агентств «Russia Today Німеччина» і Ruptly в Росії пообіцяли відповісти жорсткими заходами ...
У Німеччині підприємцю винесено вирок за порушення «кримських» санкцій ЄС
Світ
У Німеччині підприємцю винесено вирок за порушення «кримських» санкцій ЄС
Суд в Гамбурзі визнав винним в порушенні санкцій ЄС підприємця, який експортував в Росію металообробні верстати, придатні для використання в ракетобудуванні...
Людство викидає майже мільярд тонн їжі на рік - ООН
Світ
Людство викидає майже мільярд тонн їжі на рік - ООН
Якщо всю викинуту їжу помістити у 40-тонні вантажівки, припарковані встик, то ланцюг вантажівок сім разів обігнув би Землю...
Меган зірвало з катушок: герцогиня Сассекська звинувачує Букінгемський палац у брехні
Світ
Меган зірвало з катушок: герцогиня Сассекська звинувачує Букінгемський палац у брехні
Герцогиня Сассекська заявила, що Букінгемському палацу навряд чи варто було очікувати, що вона і принц Гаррі будуть мовчати, якщо «про нас увічнюють брехня». ...
Принц Філіп переніс операцію на серці
Світ
Принц Філіп переніс операцію на серці
Чоловік Єлизавети II залишиться в лікарні для лікування, відпочинку і відновлення сил ще на кілька днів
...