Макрон розповів про свої бесіди з путіним і дав реальний прогноз щодо війни в Україні

Макрон розповів про свої бесіди з путіним і дав реальний прогноз щодо війни в Україні

Чинний глава французької держави та одночасно кандидат на другий президентський термін Емманюель Макрон дав велике інтерв'ю тижневику Le Point. Інтерв'ю записувалося в три етапи і тривало три години. У цьому інтерв'ю Макрон серед іншого поділився своїм песимістичним баченням відносин із росією та перспектив війни в Україні: війна буде довгою, реальні переговори з путіним на даному етапі малоймовірні, Захід має мало важелів; можливість хімічної чи ядерної ескалації не виключена. Ми публікуємо деякі цитати з відповідей Макрона Le Point.

Від початку повномасштабної агресії росії проти України 24 лютого Макрон розмовляв із путіним щонайменше дев'ять разів. Як правило, кожен дзвінок тривав понад годину. Після цих розмов у Макрона не залишилося сумнівів щодо намірів російського диктатора. За його словами, путін охоплений «параноєю» та «одержимий» ідеєю, що Захід прагне знищити росію.

«Я думаю, що ми перебуваємо на початку зміни епох. По-перше, на європейську землю повертається війна, чого не було з часів Югославії. Для наших народів це особистий шок: ми можемо померти. До того ж факт, що держава, яка має ядерну зброю, може з територіальних міркувань загрожувати ядерною війною, є перегляд граматики стримування. До цього додається той факт, що великим державам уперше кидає виклик постійний член Ради Безпеки ООН. Це все нам належить тепер враховувати. Якщо досі, 2008 року в Грузії та 2014 року в Україні, росія вторгалася з певними обмеженнями та у відповідь на інші події, то цього разу вона зробила навмисний вибір війни. Це справжній розрив», – пояснює Макрон.

Пояснення цьому Макрон бачить у нав'язливій ідеї путіна про зраду угод 1990 року щодо не розширення НАТО і бажання "знищити" його країну. До цього додається відчуття, що "Захід покинув росію у момент гострої кризи на Кавказі, пов'язаної з ісламським тероризмом" і під час "українських революцій, в яких він повністю переінакшує історію, пояснюючи все маніпуляціями Заходу. Все це визначило еволюцію поведінки путіна, упевнений Макрон.

Після масового вбивства мирних жителів у Бучі повернення до нормальних стосунків з путіним «все менш і менш можливе», вважає Макрон.

«Я думаю, путін кілька тижнів тому вирішив, що не відступить. Він не пішов на поступки на півночі України – він загрузнув. Він був здивований українським опором, а оскільки, з огляду на пору року та місцевість, маневрувати дуже складно, він зробив тактичний відхід, щоб зосередитись на сході країни. Можливо, щоб здобути перемогу в цьому регіоні та провести переможний військовий парад 9 травня, дуже важливу дату для нього та для росії... Йому потрібна військова перемога для себе самого. Він, мабуть, зрозумів, що Україна не має наміру підкорятися. Байка, в яку він, можливо, повірив, що клан бандитів і неонацистів тримає Україну, населення якої повністю налаштоване проросійськи, - розвалилася. Я думаю, що він нарешті зрозумів це. Маріуполь для нього став точкою фіксації, бо це є символ України, яка його відкидає. Що ж до нас, мешканців Заходу, то перед нами стоїть питання, як цьому запобігти, заблокувати, щоб це не перетворилося на глобальний конфлікт», — поділився Макрон своїми висновками.

Французький лідер не знімає частину відповідальності за нинішню трагедію в Україні із Заходу, який, за його словами, «не продумав до кінця архітектуру європейської безпеки», все ще засновану на НАТО. Тим самим Захід «дозволив процвітати у росіян почуттю приниження», вважає Макрон. Ще однією помилкою, на його думку, була реакція Заходу на події 2014 року. Прийняті тоді санкції були лише «помірковано ефективними», що зміцнило Путіна у його впевненості щодо слабкості Заходу.

Наступного дня після публікації інтерв'ю Le Point Макрон ще раз висловився щодо України, прокоментувавши телеканалу France 2 слова американського президента Джо Байдена, який назвав те, що сталося в Бучі «геноцидом». За словами Макрона, він вважає за краще бути «обережнішим з термінами» і впевнений, щоб покласти край війні марно займатися «словесною ескалацією».

«Я сказав би, що росія в односторонньому порядку розв'язала жорстоку війну, що зараз встановлено, що військові злочини були скоєні російською армією і що тепер необхідно знайти винних, — сказав Макрон. — Те, що відбувається — це безумство, це неймовірно жорстоко... але водночас я дивлюся на факти і хочу зробити все можливе, щоб і надалі бути в змозі зупинити цю війну та відновити світ. Тому я не певен, що словесна ескалація допомагає справі».

Український Дощ писав раніше, що з Дональдом Трампом стався припадок, коли мова зайшла про Україну - ексрадник з нацбезпеки.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Російське судно, що перевозило українське зерно, затримане в Туреччині
Світ
Російське судно, що перевозило українське зерно, затримане в Туреччині
Суховантаж належить казахстанській компанії KTZ Express, але орендований російською компанією Green-Line. Reuters уточнює, що судно йшло під прапором росії...
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Світ
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Країна-агресор та білорусь домовилися про формування єдиного оборонного простору Союзної держави та забезпечення безпеки, зокрема у боротьбі з тероризмом...
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
Світ
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
росія вимагала від Болгарії скасувати висилку 70 дипломатів, погрожуючи закрити своє посольство. У Болгарії заявили, що не допустять ультиматумів...
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Світ
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Індонезійський лідер під час перебування в Москві передав путіну послання від президента України Володимира Зеленського...
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Світ
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Посольство Бельгії не називає ані причини припинення видачі короткострокових віз, ані дати відновлення їх оформлення...