[]

Людство може зникнути вже наступного року?

Людство може зникнути вже наступного року?

Шанс, що людство вимре в наступному році, становить 1 до 14 000- це більше, ніж ризик бути ураженим блискавкою або почати зустрічатися з супермоделлю.

"Людство зустрінеться з великим ризиком вимирання у наступному році - більшим, ніж окрема людина з ризиком бути атакованою акулою або ураженою блискавкою, стверджують вчені. Як встановили дослідники, ймовірність, що людський рід вимре від природних причин у будь-який наступний рік, становить 1 до 14 000 ", - повідомляє The Daily Mail.

Недавнє дослідження щодо ймовірності загибелі людства було проведено вченими з Оксфордського університет. Воно спрямоване на визначення сумарної ймовірності вимирання людства від природних причин, у тому числі падіння астероїда і найпотужніші виверження вулканів. Згідно з підрахунками вчених, вірогідність загибелі людства набагато вища, ніж шанс окремої людини отримати удар блискавкою (1 до 700 000), піддатися нападу акули (1 до 650 000) або навіть зустрічатися з супермоделлю (1 до 880 000).

"У другій частині дослідження команда вчених вивчала древні копалини і виявила, що така ймовірність знижується до 1 до 23 000", - йдеться у повідомленні.

У минулому році окрема команда дослідників розробила модель виявлення трьох можливих сценаріїв для нашої планети у міру зростання населення Землі і посилення наслідків зміни клімату. Математики змоделювали, як розвинені цивілізації на древніх екзопланетах могли б вижити або вимерти при зіткненні зі схожими змінами середовища. Вони показали, що людство може очікувати або "м'яка посадка", або поступове вимирання, або повна загибель. Експерти заявили, що досі найбільш поширеним результатом було вимирання, у процесі якого до стабілізації становища зникало семеро з десяти жителів планети.

"М'яка посадка" була найбільш позитивним варіантом розвитку подій. Вона відбувалася, коли цивілізація адаптувалася під зміни планети, і при цьому не траплялося масового вимирання. У разі повномасштабної катастрофи планета стане дуже чутливою, аби відновитися від завданої жителями шкоди. Це приведе до стрімкого знищення всього розумного життя на планеті.

Моделювання показало, що навіть якщо планети переключилися на використання поновлюваних джерел палива, аби врятуватися від вимирання, цей збиток однаково стає руйнівним і, хоч і з часом, приведе до загибелі жителів. Група дослідників на чолі з вченими з Інституту Рочестера в Нью-Йорку використовувала моделі зростання населення на Землі, щоб з'ясувати, як могли розвиватися стародавні планети. Використовуючи статистичні моделі, вчені дослідили можливу історію древніх світів та вплив цивілізацій на тодішні кліматичні зміни. Вони назвали ці суспільства "екзо-цивілізаціями" й наголосили на тому, що якщо ми засвоїмо уроки з їх помилок, то зможемо підготуватися до кліматичних змін на нашій планеті.

У будь-якому разі жоден із трьох варіантів назвати позитивним складно, тож піклуватися про навколишнє середовище та майбутнє наступних поколінь слід уже сьогодні.

[]
Теги
Схожi
В Італії працівник лікарні 15 років не ходив на роботу, але отримував зарплату
Цікаве
В Італії працівник лікарні 15 років не ходив на роботу, але отримував зарплату
Співробітнику лікарні Пульезе Чаччояк в Калабрійському місті Катандзаро і раніше виплачувалася щомісячна зарплата в розмірі 538 тис євро, попри те, що він не приходив на роботу з 2005 року...
До ТОП-50 людей, що змінюють світову гастрономію, потрапив Євген Клопотенко
Цікаве
До ТОП-50 людей, що змінюють світову гастрономію, потрапив Євген Клопотенко
Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко потрапив до списку 50 людей, які змінюють світову гастрономію #50Next...
Вперше: у Києві запустили радіо для школярів
Цікаве
Вперше: у Києві запустили радіо для школярів
У Києві в тестовому режимі запрацювало перше онлайн радіо «П.О.Р.Ш.» для школярів...
Українець встановив два світові рекорди
Цікаве
Українець встановив два світові рекорди
Майстер народної творчості з Волині Анатолій Бойко просвердлив у курячому яйці 33 346 отворів, а в гусячому – 52 745...
В Японії створили черевики з пальцями і педикюром
Цікаве
В Японії створили черевики з пальцями і педикюром
Японський бренд Midorikawa представив черевики у вигляді людської ноги...