Лікарі назвали продукт, здатний розріджувати кров та знижувати холестерин

Попит на таку популярну спецію, як кориця, особливо зростає взимку, і ще більш активно – ближче до Нового року. До речі, згідно з висновками американських дослідників, за своєю антиоксидантною активністю кориця випереджає часник та орегано – відомі "суперпродукти".
Перші згадки про кориці датуються ще до нашої ери. Хто тільки не займався продажем прянощів: і венеціанські купці, і португальці і навіть голландці, які модернізували процес збору і обробки кориці.
Сьогодні аромат кориці знайомий кожному, а от з чого її отримують — для багатьох загадка. Кориця — це висушена кора дерев, що відносяться до сімейства лаврових. Сьогодні корицю вирощують у тропічних країнах і найбільш популярними сортами є:
-
цейлонський. Це самий популярний сорт кориці. На смак вона солодкувата і пекуча. У цій кориці міститься набагато менше кумарину (у великих дозах негативно впливає на печінку, викликає головні болі), ніж в інших сортах, тому вона користується великим попитом;
-
китайська. Сорт є менш ароматним, ніж цейлонська кориця, а на смак — більш пекуча і різка;
-
малабарская. Відрізняється від інших сортів гіркуватим смаком;
-
циннамон. Володіє сильним ароматом та гострим смаком.
Які корисні властивості має цей унікальний продукт, і кому від нього краще відмовитися, розповіла команда американських лікарів з Клівленда, в якій був ендокринолог, дієтолог, терапевт та кардиолог.
Одна з цінних властивостей кориці – зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Продукт при регулярному вживанні допомагає знижувати рівень поганого холестерину у крові. Також є дані, що кориця розріджує кров, покращує кровообіг та знижує кров'яний тиск, зазначають фахівці.
Корицю не можна їсти при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, синдромі роздратованого кишечника, а також при проблемах із нирками, зазначила гастроентеролог Абігаль Моуд. Крім того, спеція може сприяти підвищенню тиску, тому при гіпертонії варто бути з вживанням кориці акуратніше.
Для нейтралізації шкідливих властивостей кориці її рекомендують вживати з кавою, а інколи з медом. Кава з корицею володіє безліччю корисних властивостей, але є і протипоказання до вживання напою:
-
не можна пити каву з корицею, якщо у вас регулярні головні болі і проблеми з артеріальним тиском;
-
краще уникнути вживання напою, якщо у вас проблеми з сечовим міхуром, нирками, шлунком;
-
не варто пити каву з корицею під час хворобливих місячних.