Королева-консорт: що означає цей титул і які обов'язки він накладає на Каміллу Паркер-Боулз

Королева-консорт: що означає цей титул і які обов'язки він накладає на Каміллу Паркер-Боулз

6 лютого Єлизавета ІІ відзначила свій Платиновий ювілей – 70 років правління британською короною. Відомо, що цей день монарх проводить віч-на-віч із собою, проте цього разу Її Величність вирішила особисто звернутися до публіки з особливою заявою.

«Коли прийде час, мій син Чарльз стане королем, я знаю, що ви надасте йому та його дружині Каміллі таку саму підтримку, як і мені; і я щиро бажаю, щоб, коли прийде цей час, Камілла була відома як королева-консорт, оскільки вона продовжить свою вірну службу» — йдеться у посланні англійської королеви.

Звичайно, принц Чарльз не міг не відреагувати на цю заяву.

«Оскільки ми разом прагнули служити і підтримувати Її Величність і людей у ​​нашій родині, у цьому мені допомагала моя дорога дружина, яка стала для мене опорою. Ми глибоко усвідомлюємо честь, представлену нам королевою», - заявив принц Уельський.

Варто зазначити, що експерти вже давно припускали щодо титулу Камілли після того, як Чарльз стане королем. Але чим займатиметься герцогиня Корнуольська на цій посаді?

Нагадаємо, королева-консорт - це дружина правлячого монарха, головним обов'язком і завданням якої є надавати підтримку та допомогу королю. Слід зазначити, що консорти не мають якогось особливого положення — це лише формальність і статус, який вимагає перед дружиною монарха виконання певних обов'язків. Проте історія пам'ятає випадки, коли консорти відіграли велику роль у розвитку та становленні держави. Найбільш відомим з таких монарших особ був принц Альберт - чоловік королеви Вікторії.

Зазвичай консорти у всьому допомагають королю або королеві, а також беруть на себе велику кількість обов'язків, а саме заступництва, офіційних зустрічей та урочистих прийомів. До речі, королева-мати - дружина короля Георга VI, була першим консортом британського походження з часів Тюдорів. У такому статусі вона приїжджала з офіційними візитами до країн Співдружності та разом зі своїм чоловіком вирушала у масштабні королівські тури. Варто зазначити, що після смерті монарха королева-мати залишалася покровителем 350 благодійних організацій і продовжувала виконувати монарші обов'язки.

Король Георг VI з дружиною королевою Єлизаветою та дочками принцесами Єлизаветою
та принцесою Маргарет у Королівській ложі у Віндзорі, 1946

 

Герцог Единбурзький став чоловіком Єлизавети II у 1952 році, коли вона зійшла на королівський престол. Звичайно, принц не міг стати королем, адже тоді він перевершував королеву за значимістю і рангом, а це було неприпустимо, адже герцог не народився в британській королівській родині. Відомо, що Единбурзький завжди супроводжував Єлизавету II у всіх турах, а також побував з нею у найвіддаленіших куточках планети.

Щоправда, на відміну від принца Альберта, герцог відмовився від титулу консорту. А щодо першого, то він отримав своє звання у 1857 році. Крім того, Альберт провів більшу частину свого дитинства в Німеччині, тому використав свої знання, щоб консультувати королеву Вікторію з міжнародних відносин та закордонних справ. З 1841 Альберт відвідував аудієнції, які проводила монархиня.

Ось і зараз Єлизавета II підготувала країну до того, що наступною королевою, хай і з приставкою "консорт", стане Камілла Паркер-Боулз. Монархиня сподівається, що її синові принцу Чарльзу буде легше справлятися з тягарем відповідальності, якщо поруч із ним у такому ж статусі буде його кохана жінка.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
Світ
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
У середу, 18 травня, скандинавські країни подали заявки на членство в НАТО. Генсек Альянсу привітав це «історичне рішення у критичний момент для нашої безпеки»...
Угорщину альянс не захистить: Орбан заявив, що не покладається на НАТО
Світ
Угорщину альянс не захистить: Орбан заявив, що не покладається на НАТО
«НАТО - це надійна підтримка, але вона не захистить Угорщину. Якщо армія країни слабка і її люди не хочуть захищатися, ця країна буде знищена першою», - сказав Орбан...
Офіс прокурора Гаазького суду розгорнув в Україні найбільшу у своїй історії команду слідчих
Світ
Офіс прокурора Гаазького суду розгорнув в Україні найбільшу у своїй історії команду слідчих
Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан заявив, що в Україну було направлено 42 експерти для розслідування військових злочинів російської армії...
В Сенаті США пройшло процедурне голосування за пакет допомоги Україні на $40 млрд
Світ
В Сенаті США пройшло процедурне голосування за пакет допомоги Україні на $40 млрд
Очікується, що Сенат вже в середу остаточно ухвалить закон, а далі його підпише президент США Джозеф Байден...
Генсек НАТО: війна йде не так, як планували у Москві, Україна може перемогти
Світ
Генсек НАТО: війна йде не так, як планували у Москві, Україна може перемогти
«Українці мужньо захищають свою Батьківщину. Щоб допомогти їм, союзники надали Україні допомогу у сфері безпеки на мільярди доларів», — нагадав Єнс Столтенберг...