Королева-консорт: що означає цей титул і які обов'язки він накладає на Каміллу Паркер-Боулз

6 лютого Єлизавета ІІ відзначила свій Платиновий ювілей – 70 років правління британською короною. Відомо, що цей день монарх проводить віч-на-віч із собою, проте цього разу Її Величність вирішила особисто звернутися до публіки з особливою заявою.
«Коли прийде час, мій син Чарльз стане королем, я знаю, що ви надасте йому та його дружині Каміллі таку саму підтримку, як і мені; і я щиро бажаю, щоб, коли прийде цей час, Камілла була відома як королева-консорт, оскільки вона продовжить свою вірну службу» — йдеться у посланні англійської королеви.
Звичайно, принц Чарльз не міг не відреагувати на цю заяву.
«Оскільки ми разом прагнули служити і підтримувати Її Величність і людей у нашій родині, у цьому мені допомагала моя дорога дружина, яка стала для мене опорою. Ми глибоко усвідомлюємо честь, представлену нам королевою», - заявив принц Уельський.
Варто зазначити, що експерти вже давно припускали щодо титулу Камілли після того, як Чарльз стане королем. Але чим займатиметься герцогиня Корнуольська на цій посаді?
Нагадаємо, королева-консорт - це дружина правлячого монарха, головним обов'язком і завданням якої є надавати підтримку та допомогу королю. Слід зазначити, що консорти не мають якогось особливого положення — це лише формальність і статус, який вимагає перед дружиною монарха виконання певних обов'язків. Проте історія пам'ятає випадки, коли консорти відіграли велику роль у розвитку та становленні держави. Найбільш відомим з таких монарших особ був принц Альберт - чоловік королеви Вікторії.
Зазвичай консорти у всьому допомагають королю або королеві, а також беруть на себе велику кількість обов'язків, а саме заступництва, офіційних зустрічей та урочистих прийомів. До речі, королева-мати - дружина короля Георга VI, була першим консортом британського походження з часів Тюдорів. У такому статусі вона приїжджала з офіційними візитами до країн Співдружності та разом зі своїм чоловіком вирушала у масштабні королівські тури. Варто зазначити, що після смерті монарха королева-мати залишалася покровителем 350 благодійних організацій і продовжувала виконувати монарші обов'язки.

та принцесою Маргарет у Королівській ложі у Віндзорі, 1946
Герцог Единбурзький став чоловіком Єлизавети II у 1952 році, коли вона зійшла на королівський престол. Звичайно, принц не міг стати королем, адже тоді він перевершував королеву за значимістю і рангом, а це було неприпустимо, адже герцог не народився в британській королівській родині. Відомо, що Единбурзький завжди супроводжував Єлизавету II у всіх турах, а також побував з нею у найвіддаленіших куточках планети.
Щоправда, на відміну від принца Альберта, герцог відмовився від титулу консорту. А щодо першого, то він отримав своє звання у 1857 році. Крім того, Альберт провів більшу частину свого дитинства в Німеччині, тому використав свої знання, щоб консультувати королеву Вікторію з міжнародних відносин та закордонних справ. З 1841 Альберт відвідував аудієнції, які проводила монархиня.
Ось і зараз Єлизавета II підготувала країну до того, що наступною королевою, хай і з приставкою "консорт", стане Камілла Паркер-Боулз. Монархиня сподівається, що її синові принцу Чарльзу буде легше справлятися з тягарем відповідальності, якщо поруч із ним у такому ж статусі буде його кохана жінка.