[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Конституційний Суд України – найнезалежніший суд у світі

Конституційний Суд України – найнезалежніший суд у світі

27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України (КСУ) розглянув справу за конституційним поданням 47 (вочевидь, «найантикорупційніших») народних депутатів України щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України (з огляду на імовірне порушення цими положеннями конституційних гарантій незалежності судової влади в цілому і суддів зокрема) і ухвалив рішення, яким перекреслив чи не усі мізерні здобутки нашої держави у боротьбі з корупцією.

Своїм рішенням КСУ позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повноважень щодо здійснення контролю та перевірки декларацій УСІХ суб’єктів декларування (як суддів, незалежністю яких, власне, опікувалися 47 народних обранців-«антикорупціонерів», так і самих народних депутатів, а також військовослужбовців, державних службовців, посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, членів Центральної виборчої комісії та інших).

Так само КСУ відтяв у НАЗК ще й левову частку їх прав, чим перетворив цей антикорупційний орган на фікцію. Насамкінець, не обмежившись «юридичною кастрацією» НАЗК, КСУ виявив нечуваний «гуманізм» і, всупереч волі українських законодавців, скасував кримінальну відповідальність суддів та будь-яких інших суб’єктів декларування за недостовірне декларування своїх статків.

Обґрунтовуючи своє рішення, КСУ в мотивувальній його частині довго і вправно «жонглював» положеннями Конституції, власними попередніми рішеннями, Рекомендаціями Комітету Міністрів Ради Європи, міжнародними договорами України, рішеннями Європейського суду з прав людини тощо. У підсумку КСУ дійшов висновку про те, що досліджуване антикорупційне законодавство наділило НАЗК як орган виконавчої влади надмірними контрольними повноваженнями щодо судової гілки влади, що, за логікою КСУ, створює невиправдану загрозу незалежності українських суддів і судів і, як наслідок, нівелює важливу роль судової гілки влади в механізмі захисту прав і свобод громадян.

Докладний фаховий аналіз нікчемного рішення КСУ, яким знищується українська антикорупційна система, вже проведено єдиним суддею КСУ, який наважився докласти до рішення власну, компетентно обґрунтовану, розбіжну думку.

Але навіть і він не звернув уваги на Висновок Консультативної ради європейських суддів (КРЄС) № 21 (2018) від 9 листопада 2018 року, який є квінтесенцією модерної європейської правової думки і враховує європейські стандарти незалежності суддів і судів.

Дозволю собі процитувати окремі положення цього Висновку:

«37. У вищезгаданому четвертому раунді оцінювання GRECO надав рекомендації ряду країн щодо впровадження або удосконалення системи регулярного, частіше щорічного, декларування доходів, та повністю декларувати доходи суддів та інші активи. GRECO також рекомендує мати всередині або поза судовою системою конкретний орган, на який покладаються функції перевірки своєчасності та правильності подання таких декларацій. Недотримання цих правил в окремих країнах може призвести до притягнення до адміністративної або дисциплінарної відповідальності. Деякі країни поширювали зобов'язання щодо декларування майна на подружжя та інших близьких родичів суддів. Іноді ці декларації, усіх або окремих категорій суддів стають доступними для громадськості.

38. КРЄС вважає, що надійна система декларування доходів може сприяти виявленню та наступному уникненню конфліктів інтересів, у випадку вчинення належних дій, що таким чином призведуть до підвищення прозорості судової влади та сприятимуть посиленню клімату суддівської доброчесності».

ЦІКАВИЙ ФАКТ!

Неофіційний переклад цього Висновку українською мовою було здійснено чинним суддею КСУ паном Городовенком Віктором Валентиновичем, що не завадило йому знехтувати цим Висновком і підтримати об’єктивно неправосудне рішення.

Вбачається, що неофіційний переклад європейських стандартів це все, на що спроможні чинні судді КСУ. А на дотримання цих стандартів - сміливості та незалежності їм не вистачило. То може їм працювати перекладачами, а не суддями вищої ланки?

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]
Теги
<
Новини партнерiв
Iншi дописи автора
Блуд як елемент трудових відносин (взагалі не про Конституційний Суд України)