Гончаренко виступив з полум'яною промовою в ПАРЄ, але до ініціативи України не дослухалися

Гончаренко виступив з полум'яною промовою в ПАРЄ, але до ініціативи України не дослухалися

Промова народного депутата України Олексія Гончаренка 28 січня в Парламентській Асамблеї залишила яскраве враждення на членів Ради Європи. Вона будувалася навколо протесту української делегації проти повноважень делегації РФ у ПАРЄ і скарги її представника Петра Толстого. Проте Парламентська Асамблея Ради Європи не підтримала ініційоване Україною оскарження повноважень російської делегації і не ввела проти неї ніяких обмежень.

Після двогодинних дебатів ПАРЄ прийняла резолюцію про підтвердження повноважень російської делегації - 109 делегатів проголосували «за», 37 були «проти».

Документ пропонує визнати, що в ряді питань Росія відступила від зобов'язань перед Радою Європи і останнім часом додатково погіршила ситуацію. Однак ПАРЄ вирішила не накладати на делегацію РФ ніяких санкцій, пояснюючи це «прагненням до діалогу».

Народний депутат і член української делегації Олексій Гончаренко заявив, що українська сторона здаватися не збирається і продовжить боротьбу з представниками агресора.

«На жаль, багато колег по Асамблеї досі намагаються шукати примарний « діалог »з тими, хто його не має наміру вести, - зазначає Гончаренко. - Але ми цю справу так не залишимо. Ми, разом з нашими міжнародними друзями, будемо оскаржувати повноваження російської делегації кожен раз, коли це буде можливо. Як казав Вінстон Черчилль, «ми будемо боротися з ними на морях і океанах, ми будемо битися в повітрі, ми будемо битися на узбережжі, ми будемо битися в портах, на суші, ми будемо битися в полях і на вулицях, ми будемо битися на пагорбах ». Карфаген повинен бути зруйнований».

Нагадаємо, буквально цими днями російські пропагандисти на чолі з головою "RT" Маргаритою Симонян поїхали в окупований український Донецьк  і цими днями проводять там форум "Русский Донбасс".  Пропагандистка Симонян неодноразово робили заяви на кшталт «Пора вже йти танками на Київ», «українці багато собі дозволяють», а зараз закликає Путіна приєднати ОРДЛО до Росії.

«Про який "діалог" з РФ може йти мова? Нами на засіданні ПАРЄ доповідь про повноваження російської делегації була оскаржена. Пані доповідач чітко вказала на те, що Росія не виконала і не збирається виконувати ніяких умов, які були їй поставлені. Однак парадоксальний висновок - повноваження треба підтвердити.» - обурено заявив Гончаренко.

Гончаренко наполягає, що ПАРЕ, залишаючи Росію на правах члена, таким чином вступає в протиріччя з власними принципами. Гончаренко підкреслив позицію України про те, що Росія є країною-агресором, а її президент Володимир Путін - диктатор і грабіжник як власних громадян, так і українських.

В інтерв'ю російській службі «Голосу Америки» Олексій Гончаренко повідомив, що на дебатах про арешт Навального  «проросійським лобістам», за словами українського парламентарія, стає все важче захищати позицію російської делегації.

«Глава російської делегації Петро Толстой намагався відкласти дебати по Навальному, але я виступив проти, і Асамблея 104 голосами підтримала українську позицію. Це позитивний сигнал. З іншого боку, є і негативна сторона в дебатах по Навальному. Є два типи дебатів - «по поточним справам» і «термінові», різниця в тому, що по другий процедурі готується доповідь, а за першим - немає. За Навальним, на жаль, піде по першій процедурі: обговорення буде, а рішення ніякого в кінці не буде, і це показник того, що Росія відчайдушно бореться », - зазначив Олексій Гончаренко.

Олексій Навальний був затриманий 17 січня по прильоту в Москву з Берліна, де він проходив курс лікування і реабілітації після отруєння «Новачком». Пізніше його заарештували на 30 діб за клопотанням ФСВП. Опозиціонера звинувачують в порушенні зобов'язання умовно засудженого за так званій «справі Ів Роше», яке сам Навальний і його прихильники називають політично мотивованим. Навальному можуть замінити умовний термін в три з половиною роки на реальне позбавлення волі.

На думку спостерігачів в ПАРЄ, на дебати в Асамблеї про Олексія Навального і порушеннях прав опозиції в Росії можуть вплинути недавні рішення Парламенту Євросоюзу, відображені в прийнятої ним резолюції - зокрема, вимога введення нових санкцій відносно Москви. Всі країни ЄС також є членами Ради Європи і представлені в ПАРЄ.

Тим часом, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель 4-5 лютого відвідає Москву, де, як передбачається, обговорить з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим відносини Євросоюзу та Росії в світлі останніх подій, в тому числі і розгонів масових вуличних акцій на підтримку Навального.

У понеділок Боррель заявив, що ЄС стежить за ситуацією з Навальним, але «ніякого конкретного плану» нових санкцій відносно Росії немає.

Раніше Український Дощ писав, що народний депутат України Олексій Гончаренко потролив в ПАРЄ заступника голови Думи Російської Федерації Петра Толстого, відомого антиукраїнськими заявами та українофобською поведінкою.

Теги
Схожi
Пора говорити про вступ України в НАТО, - Єрмак
Політика
Пора говорити про вступ України в НАТО, - Єрмак
Глава ОП вважає, що зараз настав час, коли Україна повинна щодня вимагати вступу в НАТО....
Росія заборонила в'їзд до Криму лідеру кримськотатарського народу Джемілєву до 2034 року
Політика
Росія заборонила в'їзд до Криму лідеру кримськотатарського народу Джемілєву до 2034 року
Про це стало відомо завдяки вивченню матеріалів в кримінальному провадженні проти Джемілєва на засіданні суду в окупованому Армянську...
Бойовики «ДНР» заявили про вихід із перемир'я: чи буде велика війна на Донбасі?
Політика
Бойовики «ДНР» заявили про вихід із перемир'я: чи буде велика війна на Донбасі?
Гібридні сили Росії 3 березня взагалі заявили про те, що будуть стріляти по українських позиціях «на випередження»...
МЗС має викликати посла Словаччини та вручити йому ноту протесту, – Ірина Фріз
Політика
МЗС має викликати посла Словаччини та вручити йому ноту протесту, – Ірина Фріз
МЗС України має викликати посла Словаччини та вручити йому ноту протесту, з огляду на висловлювання прем’єр-міністра Словаччини щодо Закарпаття...
«Порошенко - не ворог України. Порошенко - це наша внутрішня політика» - Арсен Аваков
Політика
«Порошенко - не ворог України. Порошенко - це наша внутрішня політика» - Арсен Аваков
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що не хотів би, щоб щодо п'ятого президента України і лідера «Європейської Солідарності» вводилися санкції...