Єврокомісія категорично заборонила своїм співробітникам користуватися TikTok

Європейська комісія заборонила своїм співробітникам користуватися китайською програмою TikTok на мобільних телефонах з міркувань безпеки. Про це пише Le Monde із посиланням на представника Єврокомісії.
За даними видання Euractiv, вранці 23 лютого співробітники Єврокомісії отримали електронного листа з вимогою до 15 березня видалити TikTok не лише з робочих пристроїв, а й з особистих смартфонів, якщо на них встановлені програми, які використовуються для роботи.
Заборона на TikTok вводиться для захисту даних Єврокомісії та підвищення її кібербезпеки, йдеться у листі. Співробітники, які не видалять програму до 15 березня, не зможуть скористатися корпоративною поштою та Skype, попередили у листі.
Співробітники, які хочуть зберегти TikTok на своїх особистих пристроях, повинні видалити усі робочі програми зі своїх гаджетів.
Представник TikTok у коментарі Politico та Euractiv назвав рішення Єврокомісії помилковим та «заснованим на фундаментальних помилках».
"Ми зв'язалися з Комісією, щоб внести ясність і пояснити, як ми захищаємо дані 125 мільйонів людей по всьому ЄС, які щомісяця заходять на TikTok", - сказав представник сервісу.
Раніше в лютому уряд Нідерландів доручив спецслужбам вивчити ризик використання TikTok на урядових телефонах.
Минулоріч американський сенатор Марко Рубіо запропонував законодавчо заборонити використання TikTok на урядових пристроях. За його словами, китайський додаток використовується «для маніпулювання новинами та впливу на вибори». У серпні законопроєкт Рубіо був одноголосно схвалений у Сенаті.
Британський парламент минулого року вирішив закрити свій акаунт у TikTok після того, як парламентарі висловили занепокоєння щодо безпеки даних.
У листопаді TikTok опублікував оновлену політику конфіденційності для країн Європейської економічної зони, Швейцарії та Великобританії. У ній говориться, що співробітники компанії мають віддалений доступ до даних користувача, але точну інформацію про місцезнаходження користувачів в Європі TikTok не збирає.
TikTok є китайським соцмедійним застосунком для створення та поширення відеофайлів та онлайн-трансляцій. Сервіс запущено у вересні 2016 року китайською компанією ByteDance. Це найпопулярніша платформа для коротких відео в Азії, яка поширилася на інші частини світу і швидко набирає популярність. Кількість користувачів програми сягнула 1 млрд осіб зі 170 країн.
Український Дощ писав раніше, що восени 2022 року популярні соціальні мережі Facebook та Instagram в росії було названо екстремістськими організаціями.