ЄС та НАТО вийшли на «новий рівень» співпраці в обороні та зброї для України - спільна заява

ЄС та НАТО вийшли на «новий рівень» співпраці в обороні та зброї для України - спільна заява

Європейський Союз та НАТО пообіцяли надати Україні усі військові засоби, необхідні для захисту від російської агресії. З такою заявою керівники ЄС та Північноатлантичного альянсу виступили 10 січня у Брюсселі після підписання спільної декларації про вихід «на новий рівень» співпраці між двома блоками у сфері оборони та безпеки.

Генсек НАТО також повідомив, що «наступного тижня» питання щодо надання нових озброєнь ЗСУ обговорять країни контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн».

«Наступного тижня заплановані обговорення з українцями для того, щоб з'ясувати, які ще види озброєнь їм необхідні і хто з союзників може їх надати», — заявив у вівторок, 10 січня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після підписання спільної заяви з керівниками Європейського союзу.

Консультації відбудуться в рамках групи «Рамштайн», створеної Сполученими Штатами, яка включає близько 50 країн, які надають військову допомогу Україні.

Країна-агресор зазнала тяжких втрат, але її не можна недооцінювати. Рф мобілізує все більше військ та техніки і готова страждати, аби лише продовжувати війну. Російський диктатор не змінив своєї мети, і ми маємо бути готові підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, сказав Столтенберг агентству France-Presse.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після підписання спільної декларації ЄС та НАТО зазначила:

«Україна має отримати все військове оснащення, необхідне їй для захисту території».

"Військова підтримка має продовжуватися, щоб Україна могла захистити себе", - підкреслив голова Європейської ради Шарль Мішель.

Постійний голова ЄС нагадав, що європейці першими надали Україні військове обладнання невдовзі після початку повномасштабного вторгнення рф.

10 січня керівники Євросоюзу та НАТО підписали спільну заяву про посилення співробітництва та координації у сфері оборони в умовах, коли вторгнення росії в Україну поставило під загрозу безпеку в Європі.

"Зараз ми зіткнулися з тим, що є найсерйознішою загрозою євроатлантичній безпеці за останні десятиліття. Жорстока війна росії проти України суперечить міжнародному праву та принципам Статуту ООН. Ця війна ставить під загрозу безпеку та стабільність у Європі та іншому світі, посилює продовольчу та енергетичну кризу на шкоду мільярдам людей", - йдеться у заяві про співробітництво ЄС – НАТО.

Як зазначає AFP, Північноатлантичний альянс і єдина Європа багато років прагнуть покращити координацію своїх дій, щоб будівництво спільної системи оборони в ЄС не йшло в розріз і не підривало блок НАТО на чолі зі США. У спільній заяві особливо наголошується, що два об'єднання відіграють «взаємодоповнюючі, узгоджені та посилюючі один одного» ролі:

"НАТО залишається основою колективної оборони своїх членів і, як і раніше, має важливе значення для євроатлантичної безпеки. Ми визнаємо зацікавленість у більш сильній та ефективній європейській обороні, яка ефективно сприяє глобальній та трансатлантичній безпеці, доповнює дії НАТО та сумісна з нею".

Війну рф проти України в заяві названо «найсерйознішою загрозою євроатлантичній безпеці за останні десятиліття», а зараз — «поворотним етапом для євроатлантичної безпеки та стабільності».

"Наш час більш ніж будь-коли свідчить про важливість трансатлантичних зв'язків та необхідність більш тісної співпраці між НАТО та ЄС", - вказано в заяві.

НАТО та ЄС зобов'язуються вивести своє партнерство «на новий рівень» і мобілізувати «весь спектр» наявних у них коштів — «політичних, економічних та військових» для досягнення спільних цілей на користь мільярда громадян» своїх країн.

21 із 27 держав ЄС є членами НАТО. Ще дві — Фінляндія та Швеція — мають увійти до військово-політичного альянсу після врегулювання спірних питань у відносинах із Туреччиною.

Український Дощ писав раніше, що Британія готує трибунал для путіна: у Лондоні пройде зустріч, присвячена злочинам рф в Україні.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Зустріч Зеленського і Сі Цзіньпіна цілком ймовірна - китайські джерела
Світ
Зустріч Зеленського і Сі Цзіньпіна цілком ймовірна - китайські джерела
Президент України Володимир Зеленський та лідер Китаю Сі Цзіньпін можуть зустрітись чи поговорити телефоном. Таку можливість Пекін вже не виключає...
Основні тези щорічного послання Лукашенка: «Захід готується вторгнутися і знищити Білорусь»
Світ
Основні тези щорічного послання Лукашенка: «Захід готується вторгнутися і знищити Білорусь»
У промові він заявив про близьку ядерну війну, закликав росію та Україну до припинення вогню, а США звинуватив у війні «до останнього українця»...
В Конгресі США розглядається закон про обмеження використання TikTok та VPN
Світ
В Конгресі США розглядається закон про обмеження використання TikTok та VPN
Метою Закону про обмеження заявлено боротьбу з ризиками для національної безпеки, зокрема з впливом на критичну інфраструктуру та цифрову економіку...
Канцлер Німеччини припустив, що війна в Україні може тривати до 2027 року
Світ
Канцлер Німеччини припустив, що війна в Україні може тривати до 2027 року
Про це Олаф Шольц заявив під час конференції, організованої німецькою газетою Frankfurter Allgemeine Zeitung...
Аргентина масово відмовляє росіянам у ВНП та продовженні туристичного проживання
Світ
Аргентина масово відмовляє росіянам у ВНП та продовженні туристичного проживання
Раніше, у 2022 році, міграційна служба Аргентини задовольняла більшість запитів росіян на продовження туристичного перебування в країні...