ЄС не затвердив 19-й пакет санкцій проти рф, він відкладений на невизначений термін — Politico

Головна речниця Єврокомісії Паула Піньо повідомила, що станом на зараз ЄК ще продовжує працювати над новим, 19-м пакетом санкцій Європейського Союзу проти росії.
«Наскільки мені відомо, ми ще не винесли це (19-й пакет санкцій) на розгляд. Вони готуються. Це все, що можемо сказати на даний момент».
Заступник головної речниці Єврокомісії Олоф Гілл додав, що, «коли йдеться про нашу роботу над санкціями, то – починаючи з першого пакета, а зараз мова йде вже про дев’ятнадцятий, – ми робимо все для того, щоб вони діяли настільки ефективно, наскільки це можливо».
Він нагадав, що, готуючи новий пакет, ЄС «взаємодіє з усіма нашими партнерами у світі… щоб гарантувати, що санкції виконують свою мету, і щоб ми своєчасно реагували на будь-які випадки їх обходу».
«Зараз ми працюємо над 19-м пакетом у координації з партнерами. Зокрема, ми приділяємо увагу швидшій відмові від російських викопних видів палива, так званому «тіньовому флоту» та третім країнам», – повідомив Олоф Гілл.

Нагадаємо, 13 вересня президент США Дональд Трамп заявив, що готовий запровадити серйозні санкції проти Росії, якщо це зроблять усі країни НАТО і якщо вони припинять купувати російську нафту.
Перед тим він вкотре зазначив, що його терпіння щодо очільника Кремля Владіміра Путіна «вичерпується».
А 14 вересня Трамп вкотре висловив претензію до європейських країн через купівлю ними російської нафти, а також згадав про санкції проти рф у цьому контексті.
Угорщина та Словаччина продовжують отримувати російську нафту, зокрема, через нафтопровід «Дружба», на який Україна останнім часом здійснила низку атак. Міністри закордонних справ Словаччини і Угорщини поскаржилися Єврокомісії у зв’язку з атаками.
Український Дощ писав раніше, що поставки палива з росії до ЄС тривають