Експерти з Єля знайшли 21 фільтраційний об'єкт, створений рф для українців. Їх реальне число може бути вищим

Експерти з Єля знайшли 21 фільтраційний об'єкт, створений рф для українців. Їх реальне число може бути вищим

Дослідники з Єльського університету, використовуючи відкриті джерела та супутникові знімки, виявили на Донбасі щонайменше 21 фільтраційний об'єкт, створений рф для українців. Реальний масштаб фільтраційної системи може бути значно ширшим. Експерти з Єля також розповідають про ділянки підритої землі в Оленівській колонії, які можуть бути похованнями.

Окупанти створили на Донбасі цілу систему фільтраційних таборів для українських військовополонених та інших українських громадян. Про це йдеться у доповіді Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров'я (YSPH) у рамках ініціативи Conflict Observatory, яку підтримує держдепартамент США. Це програма з документування передбачуваних військових злочинів та злочинів проти людяності, які вчиняються Кремлем під час повномасштабного вторгнення в Україну.

"Є свідчення того, що система (фільтрації) була створена за кілька тижнів до початку вторгнення і, ймовірно, розширилася після захоплення росією Маріуполя у квітні 2022 року, щоб забезпечувати фільтрацію всіх громадян", - йдеться у доповіді.

Дослідники з Йеля, використовуючи інформацію з відкритих джерел та супутникові знімки з дуже високою роздільною здатністю, «з високим ступенем достовірності» виявили розташування 21 об'єкта фільтрації у Донецькій області та навколо неї та описали їх.

Як зазначили в Єльському університеті в коментарі RFI, у доповідь потрапили лише об'єкти, підтверджені п'ятьма або більше джерелами та супутниковими знімками.

«Джерела оцінювалися з погляду розташування, термінів, незалежності та згоди», — додали в Лабораторії гуманітарних досліджень.

Це означає, що справжній масштаб системи російських фільтраційних таборів на Донбасі може бути значно ширшим. Дослідники зазначають, що не включили до своєї доповіді цілу низку об'єктів, які «не добирали» або за кількістю незалежних підтверджень, або за довірою до геолокації. Не включені до доповіді також КПП у Маріуполі.

Виявлені та підтверджені об'єкти дослідники ділять на чотири категорії: пункти реєстрації, місця тимчасового утримання перед реєстрацією, об'єкти для ведення допитів та колонії для тривалого утримання у неволі. Один фільтраційний об'єкт може виконувати кілька завдань.

«Доповідь Єльської Лабораторії гуманітарних досліджень є найповнішою на сьогоднішній день громадською оцінкою цієї масштабної системи (фільтрації), що включає позасудове утримання в неволі у Донецькій області», — зазначила виконувач обов'язків декана Єльської школи громадської охорони здоров'я Мелінда Петігрю.

Асоційований професор епідеміології Єльської школи Каве Хошнуд наголошує, що утримання цивільних осіб у неволі в цих об'єктах становить загрозу для здоров'я тих, хто перебуває під вартою у Росії та пов'язаних із нею осіб.

«Умови тримання під вартою, задокументовані в цій доповіді, як стверджується, включають недостатню санітарію, нестачу продовольства та води, обмежені умови, також повідомляється про дії, що відповідають тортурам», — каже професор.

Звільнені з цих місць люди розповідають серед іншого про використання проти них електрошоку, про умови екстремальної ізоляції та побиття.

Скільки українців могли пройти через ці фільтраційні установи дослідникам Єльського університету, невідомо. Невідомо і скільки людей можуть перебувати в ув'язненні прямо зараз.

Дослідники Єльського університету закликають негайно забезпечити доступ міжнародних спостерігачів до описаних вище об'єктів на Донбасі.

Можливі поховання в Оленівці

Експерти з Єля також виявили місця, які можуть бути похованнями на території підконтрольної рф колонії в Оленівці (Донецька область), де внаслідок вибуху 29 липня загинули десятки українських військовополонених.

Дослідники виявили у стінах Оленівської колонії дві окремі ділянки землі, які можуть бути індивідуальними чи масовими похованнями.

Першу з розритих ділянок було помічено на супутниковому знімку від 11 квітня поряд із бараками, де утримуються українські військовополонені. Це збігається з повідомленням про ймовірне поховання на території колонії, отримане від колишнього ув'язненого. Ця розрита ділянка з'явилася у колонії в період з 26 березня до 11 квітня.

Інший набір підритих ділянок з'явився в колонії, зважаючи на все, у другій половині липня 2022 року, незадовго до вибуху, що вбив десятки українських військовополонених. Розриті лінії добре видно на знімку від 27 липня. Судячи з знімку від 30 липня (на другий день після вибуху), можна припустити, що ділянки частково прикопані або «індивідуалізовані» 

Окупанти досі не допустили співробітників «Червоного Хреста» до Оленівської колонії. Без подальшого розслідування, включаючи можливість самостійного проведення розкопок у цих місцях, неможливо достовірно дізнатися, що може бути на цих ділянках, наголошують автори доповіді.

Згідно з відкритими джерелами, в'язниця в Оленівці використовується росією як місце довгострокового утримання в неволі українських цивільних, які не пройшли «фільтрацію», та українських військовополонених, які здалися після облоги «Азовсталі». Зважаючи на все, фільтраційна діяльність розпочалася в Оленівській колонії щонайменше з кінця березня і триває донині. Є повідомлення про те, що там, крім усього іншого, до утримуваних застосовують тортури і використовують їхню підневільну працю.

росія все заперечує

російське посольство в США заявило, що доповідь була випущена для дискредитації нападу рф на Україну.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Експерти з озброєння: крилаті ракети, якими рф вдарила по Україні 23 листопада, були виготовлені нещодавно
Україна
Експерти з озброєння: крилаті ракети, якими рф вдарила по Україні 23 листопада, були виготовлені нещодавно
Є сумнів, що країні-агресору не вистачає зброї. За словами експертів, «крилаті ракети, випущені так нещодавно можуть бути симптомом дефіциту, але це не точно»...
У Києві викрили прихильника «руского міра»: 67-річний колаборант родом із Сумщини
Україна
У Києві викрили прихильника «руского міра»: 67-річний колаборант родом із Сумщини
Під час обшуку за місцем проживання зрадника правоохоронці знайшли георгіївські стрічки та пропагандистські листівки країни-агресора...
Чергова ракетна атака агресора: вдала робота ППО і термінове звернення Зеленського (відео)
Україна
Чергова ракетна атака агресора: вдала робота ППО і термінове звернення Зеленського (відео)
Сталося це після того, як на аеродромі Енгельс-1 у Саратовській області рф було виведено з ладу два стратегічні бомбардувальники...
Що коїться з російською авіацією: ВПС рф знизили активність, а в Енгельсі по аеродрому вдарив дрон
Україна
Що коїться з російською авіацією: ВПС рф знизили активність, а в Енгельсі по аеродрому вдарив дрон
За даними британського Міністерства оборони, протягом останніх місяців кількість вильотів російських тактичних бойових літаків над Україною значно скоротилася...
У звільненому Ізюмі перейменують 22 вулиці та площі: з'являться вулиці Бандери та Петлюри
Україна
У звільненому Ізюмі перейменують 22 вулиці та площі: з'являться вулиці Бандери та Петлюри
Про це повідомив заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін...