Дизайнерське рішення Кім Чен Ина: у північнокорейських парашутистів нова форма як у Капітана Америка

Дизайнерське рішення Кім Чен Ина: у північнокорейських парашутистів нова форма як у Капітана Америка

Після чергового масштабного святкування у Північній Кореї, що відбулося 10 жовтня з нагоди офіційної річниці заснування Трудової партії, увагу західних ЗМІ і користувачів соцмереж привернула фотографія, на якій разом з Кім Чен Ином і офіцерами Корейської народної армії стояв чоловік у дивному костюмі, схожому, скоріше, не на військову форму, а на костюм супергероя з коміксів Marvel. Хтось тут же охрестив незвично одягнену людину «Капітаном КНДР», а хтось і зовсім засумнівався, чи не підробка це - якось вже дуже незвично виглядав цей чоловік на загальному тлі. Але це не фейк.

Переконатися в цьому можна, наприклад, зайшовши на сайт офіційної газети ЦК Трудової партії Кореї «Нодон сінмун». Чоловік, одягнений в таку незвичайну форму - парашутист військово-повітряних сил Корейської народної армії. У статті, присвяченій партійному ювілею «Нодон сінмун» написала:

«У радісному жовтневому небі у горизонту майорів червоний прапор Партії, розкритий парашутистом виняткової майстерності, який виконував спуск».

Швидше за все, парашутист, який удостоївся такої високої оцінки державної пропаганди, і був потім удостоєний честі бути сфотографованим поруч з «вищим керівником». У Північній Кореї така фотографія автоматично сильно підвищує формальний статус людини у псевдокастовій соціальній ієрархії.

Це не перший раз, коли парашутисти в такій незвичній формі з'являються на екранах північнокорейського телебачення. Наприклад, у вересні Центральне телебачення показувало Кім Чен Ина, який тиснув їм руки. Можна припустити, що поява цієї форми - формально в кольори прапора КНДР - особиста ініціатива Кім Чен Ина.

У всякому разі, судячи за наявними даними, зміни форми у північнокорейській армії вимагають високої санкції. Про це свідчить один з найцікавіших документальних фільмів КНДР - «Полководець-батько завжди перебуває разом з бійцями Народної армії» (зараз його забрали зі всіх північнокорейських інтернет-платформ, можливо, з побоювань, що він дасть якусь інформацію іноземним розвідкам).

У фільмі можна побачити, як, наприклад, в 1980-х роках батько нинішнього вождя Кім Чен Ір розглядав зразки пропонованої йому уніформи (іноді для цієї мети зразок форми одягав чоловік, який служив для «улюбленого керівника» моделлю). Смак у Кім Чен Іра, судячи з усього, був досить прискіпливий - велика частина запропонованих йому мундирів до масового пошиття затверджено не було.

В принципі, дивлячись на північнокорейську уніформу, можна зробити певні припущення про те, що зараз відбувається у країні. Наприклад, дід Кім Чен Ина Кім Ір Сен набрався сміливості зробити собі маршальський погон «під Сталіна» тільки у 1954-му році, після смерті кремлівського вождя. А після виходу КНДР з-під радянського впливу після 1957 року з погонів вищого командного складу пропали типові «радянські» зірки з якорем, які були обов'язковим атрибутом на початку 1950-х років.

Чи означає це, що поява парашутистів, що нагадують героїв голлівудських блокбастерів вказує на якісь зміни в КНДР? Скоріш за все ні.

Звичайно, дизайн форми «під супергероя» змушує згадати, як майже 10 років тому в Північну Корею приїжджав Денніс Родман і було чимало надій на те, що в країні з'явився новий лідер, який захоплюється Америкою і може повести країну по шляху реформ. Наступні роки показали, що приводів для оптимізму немає і всі яскраві жести перших років правління Кім Чен Ина - не тільки приїзд Родмана, але поява вождя на концертах з акторами в костюмах Міккі-Мауса і концерти музики в стилі техно - так жестами і залишилися.

Навпаки, Кім Чен Ин почав захоплюватися змінами військової форми у міру того, як він відмовлявся від первинного реформаторського курсу і зробив ставку спочатку на розвиток стратегічної зброї, а потім і на відверті контрреформи. Деякі зі змін не зводилися до простого перевдягання військових і мали практичний сенс - наприклад, в частинах північнокорейської армії, дислокованих неподалік від міжкорейського кордону, з'явилася камуфляжна форма. Те, що така форма була тільки у жителів півдня, раніше викликало заздрість у сіверян, що бачили потенційних супротивників своїми очима.

Але в основному, ці зміни проходили тільки потім, щоб радувати око вождя. При Кім Чен Ині з'явилося відразу кілька варіантів парадної форми вищого командного складу. Молодий вождь тихо поправив власний погон маршала КНДР, щоб той був схожий на погон генералісимуса - як у батька і діда. Для нього взагалі характерно це негласне змагання, в першу чергу, з Кім Чен Іром, якого він, мабуть, недолюблює, але вшанування якого є прикметою легітимності.

При цьому в основі своїй форма Корейської Народної армії як була, так і залишається варіацією на тему форми Червоної армії зразка 1943 року, привнесеної радянської адміністрацією в в Північну Корею ще у другій половині 1940-х років.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Союзники мають намір озброїти Україну протикорабельними ракетами дальньої дії
Світ
Союзники мають намір озброїти Україну протикорабельними ракетами дальньої дії
Декілька держав, стверджують джерела, готові відправити Україні ракети Harpoon, але ніхто з них не хоче бути першою або єдиною країною-постачальником...
Сенат США нарешті схвалив виділення 40 мільярдів доларів на підтримку України
Світ
Сенат США нарешті схвалив виділення 40 мільярдів доларів на підтримку України
Для набуття чинності закон ще має підписати президент США Джозеф Байден...
Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера через зв'язки з росією позбавили привілеїв 
Світ
Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера через зв'язки з росією позбавили привілеїв 
Права на пенсію Шредера поки не позбавили, хоча його соратники у Соціал-демократичній партії і схиляються до такого варіанту...
МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії
Світ
МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії
Про це заявила речниця МЗС рф Марія Захарова ще до того, як посли прибули до міністерства закордонних справ рф...
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
Світ
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
У середу, 18 травня, скандинавські країни подали заявки на членство в НАТО. Генсек Альянсу привітав це «історичне рішення у критичний момент для нашої безпеки»...