[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

День пам'яті, кажете? Ми добре пам'ятаємо і Голодомор, і жертви Другої світової, і Бучу, і Маріуполь

День пам'яті, кажете?  Ми добре пам'ятаємо і Голодомор, і жертви Другої світової, і Бучу, і Маріуполь
Для тих, хто вважає, що 8-9 травня звершилася ІІ Світова війна - повідомляю: офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни не 8 і не 9 травня, як прийнято вважати. Документально війна завершилася 2 вересня 1945-го.
 
Саме у цей день був підписаний акт про капітуляцію останнього союзника фашистської Німеччини - Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі».
 
Що цікаво, СРСР офіційно оголосив війну Японії тільки 8-го серпня 1945 року, а до того перебував з тихоокеанським агресором у цілком дружніх стосунках. Оголосив фактично за день до того, як було скинуто американську атомну бомбу на Нагасакі.
 
Акт про капітуляцію підписали з боку Японської імперії начальник генерального штабу Умедзу Есідзіро і міністр закордонних справ Сігеміцу Мамору. З боку переможців були представлені: генерал армії США Дуглас Макартур, як Верховний головнокомандувач союзними арміями; Кузьма Дерев’янко генерал-лейтенант і офіційний представник Радянської сторони; Брюс Фрезер - адмірал Великобританії; Честер Німіц - адмірал флоту США та інші представники союзників.
 
Щодо травневих свят перемоги, то вони у світі називаються не інакше як V-E Day - День звільнення Європи і символізують не перемогу над фашизмом взагалі, а виключно перемогу над Німеччиною у Європі.
 
 
А сталася ця перемога не 9 травня, а саме 8 травня 1945 року, коли набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини.
 
Тому логічно відзначати День Перемоги саме сьогодні, а не так як започаткував Леонід Брежнев у 1961-му, 9 травня.
 
Але було б що святкувати. Про перемоги у цивілізованому світі судять за кількості втрат зі свого боку і за кількості знищених супротивників.
 
Так от, Німеччина з 1939 по 1945 рік втратила близько 8 млн осіб. З них на східному фронті – лише 2,5 млн. Як відомо, втрати СРСР становили щонайменше 20 млн осіб, кожен третій з яких - українець.
 
Втрати Великобританії та США, що знищили майже 5 млн німців, становили близько 1 млн осіб. Причому, перші 2 роки, з 1939 по 1945, британці воювали не лише проти Німеччини, а й проти СРСР як гітлерівського союзника, який анексував Польщу.
 
Що це за вартість Перемоги така, де як співалося у пісні "ми за ціною не постоїмо"?
 
Як можна було мого діда, кавалериста, з шашкою наголо посилати на танки? З першого ж бою він повернувся без ноги і все життя мучився від кантузії. Зате з Червоною зіркою на грудях. 
 
Спробуйте сказати британцям з американцями, що це не вони виграли війну!
 
Навіть найлояльніші англо-саксони дадуть вам відповідь, що не допомагай вони СРСР лендлізом і не відкрий вони другий фронт, навряд чи вдалося б нашим дідам гнати фриців до Берліна. Крім того, на відміну від СРСР, Великобританія і США воювали з Німеччиною, Італією і Японією і в Африці, і в Атлантиці, і на Тихому океані. Для них це справді була світова війна, а не локальна.
 
І найголовніше - сьогодні світ відзначає День пам'яті та примирення, а не День перемоги. 
 
А для нас, українців, які зазнали агресії з боку путінської росії, не може бути примирення з агресором і окупантом. Як казали наші предки: хто з мечем до нас прийде - від меча і загине! Тому сьогодні відзначаємо День пам'яті. Адже ми добре пам'ятаємо і Голодомор, і гарматне м'ясо Другої світової, і Бучу, і Бородянку, і Харків, і Маріуполь у 2022-му! І ми все робимо задля своєї перемоги. І ми переможемо, а росія капітулює. І цей день і називатиметься справжнім Днем Перемоги![{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Між де-юре і де-факто: півроку Євросоюз плаче за російським газом як наркоман за дозою
Мова має значення і завжди на часі: пара слів про мовне питання під час війни
Чому з усіх світових культур захисники Пушкіна вибрали саме культуру ворога, агресора, ґвалтівника і мародера?
Якщо ви українець, починайте закликати вашу громаду до переходу з УПЦ МП до ПЦУ