Білорусь «не має наміру бути втягнутою у війну» і хоче переглянути відносини з Заходом - Макей

Білорусь «не має наміру бути втягнутою у війну» і хоче переглянути відносини з Заходом - Макей

Глава МЗС Білорусі закликав Захід переглянути відносини з Мінськом - зараз вони в "майже льодовиковому періоді". Володимир Макей заявив, що Білорусь «не має наміру бути втягнутою у війну», і просить відновити діалог Брюсселя та Мінська. При цьому Білорусь, як і раніше, залишається плацдармом для російської армії у війні з Україною, тилом, ремонтною базою та госпіталем, пише RFI.

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей надіслав листа представникам європейських дипвідомств ще 6 квітня. 14 квітня редактор RFE/RL Рікард Юзвяк оприлюднив послання глави білоруського зовнішньополітичного відомства у своєму твіттер-акаунті.

У листі Макей згадує "різні періоди" у відносинах країни з ЄС, "які ніколи не були легким шляхом". Але «нам завжди вдавалося долати тимчасові труднощі та розвивати нашу співпрацю», зазначає він.

Неприйняття білорусами підсумків президентських виборів 2020 року та жорстокі репресії влади у відповідь на масові протести Макей називає «невдалою низкою подій, що відбулися з 2020 року», яка ввела Білорусь та ЄС у «льодовиковий період» — «виросла нова «берлінська стіна».

«Замість руки допомоги ми стикаємося зі звинуваченнями та санкціями, які суперечать міжнародним нормам та принципам. На наш погляд, санкції, хоч би якими „розумними“ вони були, б'ють насамперед по простих людях і ніколи не допомагають досягти бажаної мети», — вважає Макей.

У серпні 2020 року той самий Макей офіційно заявив після нового пакету санкцій ЄС:

«Це не перші санкції в нашій історії. І наша історія на цьому не скінчиться. Ми їх пройдемо так само, як попередні».

Зараз міністр називає політику Заходу щодо Білорусі «новим «полюванням на відьом». Міністр закордонних справ Білорусі просить дозволу прояснити позицію Білорусі щодо кривавого конфлікту між Україною та росією:

«Ми категорично відкидаємо будь-які інсинуації про те, що Білорусь якимось чином залучена до військових дій в Україні. Білорусь не має наміру бути втягнутою у війну. У нас було достатньо війн упродовж нашої довгої та складної історії».

«Давайте звернемося до інструментів дипломатії, щоб відновити діалог, який є єдиним засобом для пошуку шляху руху вперед за будь-яких обставин. Сподіваюся, мудрість, прагматизм, підтримка суверенітету та незалежності всіх країн Європи, зокрема Білорусі, і бажання зберегти мир та процвітання для всіх будуть спрямовувати нас у цих зусиллях», — запропонував міністр закордонних справ Білорусі.

Зміст листа міністра мало співвідноситься з напрямками думки білоруського правителя Олександра Лукашенка, який заявляє про підтримку російських устремлінь, повідомляє про превентивний характер ударів по Україні, в тому числі і з території Білорусі, називає фейками повідомлення про військові злочини в Україні тощо.  

Безперечно, лист Макея не може бути особистою ініціативою міністра — у Білорусі це неможливо. 

1 квітня влада Білорусі заявила про відкриття свого кордону на виїзд з країни - після півтора року режиму «кордон на замку» в країні багато хто сприйняв це як першоквітневий жарт. Але 3 квітня охочі громадяни Білорусі із візами справді змогли виїжджати за межі країни.

14 квітня з'явилася інформація про безвізовий режим в'їзду до Білорусі громадян Литви та Латвії. А от мешканців Польщі, незважаючи на велику кількість родичів і могил предків у Білорусі, в цей режим не включили. Експерти не відкидають, що «безвіз» — це ще одна демонстрація готовності Мінська до діалогу з ЄС.

Пропозиція Мінська щодо відновлення діалогу не корелюється з діями режиму всередині країни. У Білорусі не припиняється переслідування за інакомислення, антивоєнні погляди та дії, затримання відбуваються щодня, суди щотижня. За даними правозахисного центру «Весна», з 24 лютого у Білорусі затримано близько 1500 громадян за антивоєнні акції. Політв'язнями на 15 квітня визнано 1133 особи. За ґратами перебувають 26 представників медіа.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Світ
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі відзначився черговою скандальною заявою. Він виправдав війну Росії проти України прагненням нашої країни приєдантися до НАТО....
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Світ
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Зухвале «пограбування» було скоєно у прямому розумінні під носом у ФСБ: храм розташований за 350 м від будівлі російської спецслужби на Луб'янці...
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Світ
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Управління цивільної авіації Нової Зеландії просить національну авіакомпанію зважувати пасажирів, які вилітають міжнародними рейсами ...
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
Світ
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
31 травня міністри внутрішніх справ України Ігор Клименко та Литви Агне Білотайте підписали угоду про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія...
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Світ
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Едгар Рінкевич розповів, яким бачить своє президентство, яке має стартувати після інавгурації 8 липня...