Астрономи назвали 50 найнебезпечніших об'єктів на орбіті Землі - більша частина сміття з РФ

Астрономи назвали 50 найнебезпечніших об'єктів на орбіті Землі - більша частина сміття з РФ

Група експертів склала список з найбільш небезпечного космічного сміття на низькій навколоземній орбіті. Доповідь, яка буде представлена на Міжнародному астронавтичному конгресі (МАК), склали 11 окремих груп вчених із США, Росії, Китаю, Японії, Європи. Вони проаналізували тисячі уламків великого космічного сміття, які в даний час обертаються навколо Землі. Про це повідомляє Forbes.

Мета дослідження полягала в тому, щоб спільно вирішити, які об'єкти становлять найбільший ризик появи ще більшої кількості сміття в результаті зіткнення. Об'єкти оцінювалися за ймовірністю зіткнення з іншим космічним сміттям, а також по їх масі, довжині і ряду інших чинників.

Кожна група провела власну оцінку, на основі яких і був створений список з 50 найгірших об'єктів.

"Ніколи раніше 11 різних команд з 13 країн і організацій не працювали спільно над списком найгірших об'єктів", - говорить провідний автор статті з американської фірми Centauri Даррен Макнайт.

Є надія, що тривога щодо деяких із цих об'єктів може спонукати уряди і промисловість до дій по боротьбі з космічним сміттям. На даний момент космічне сміття на орбіті включає в себе 3 тис мертвих супутників, 15 тис більш дрібних уламків і 150 тис ще менших фрагментів сміття, що становить значну загрозу для супутників.

Перші 20 об'єктів в списку - це великі ракетні прискорювачі, запущені Росією та Радянським Союзом в період з 1987 по 2007 рік. Йдеться про прискорювачі SL-16 R / B, які важать по 9 тис кг кожен і знаходяться на висоті більше 800 км. Експерти стверджують, що якщо два таких прискорювача зіткнуться, то наслідки будуть катастрофічними.

"Зіткнення двох об'єктів вагою 9 тис кг може подвоїти кількість уламків на низькій навколоземній орбіті. З'явилося б 15 тис об'єктів, які відслідковуються. Такий прогноз є максимальним, але це не один шанс на мільйон, а один на тисячу щороку", - говорить Макнайт.

Прискорювачі також обертаються в кластерах, тобто вони залишаються на схожих орбітальних шляхах.

"І ці кластери формувалися десятиліттями. Бог щороку кидає кості. Кумулятивна ймовірність (зіткнення - ред.) росте", - підкреслює експерт.

У список також входять кілька супутників, де непрацюючий супутник Європейського космічного агентства ENVISAT, запущений в 2002 році, вважається найнебезпечнішим. Він важить 7800 кг і знаходиться на висоті 765 км. Разом з ним в зоні ризику знаходяться російський супутник "Метеор 3М", запущений в 2001 році, а також японські супутники ADEOS I і II, запущені в 1996 і 2002 роках.

Інша частина списку майже повністю складається з російських ракетних прискорювачів і супутників, а також двох японських ракетних прискорювачів, одного китайського і одного французького. Всього в списку 43 об'єкти російського походження, серед яких 35 ракетних прискорювачів і 8 супутників.

У своєму дослідженні вчені спробували виділити об'єкти космічного сміття, які необхідно прибрати з орбіти в першу чергу. В останні роки для цього було створено кілька проєктів, таких як японська компанія Astroscale, британський проєкт RemoveDEBRIS, який закидає "гарпун" у сміття і затягує його в атмосферу.

На даний момент в ООН є чіткі правила для компаній і країн з видалення власного сміття з орбіти протягом 25 років, але вони не дотримуються. Багато хто вимагає, щоб уряди ввели більш жорсткі заходи по очищенню від космічного сміття і забезпечили майбутнім поколінням такий самий доступ до космосу, який є на сьогоднішній день.

Раніше Український Дощ писав, що сміттєвий континент в Тихому океані досяг розмірів Франції.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Українець створив сервіс прогнозу погоди, який cкачали вже понад 3 млн разів
Наука і технології
Українець створив сервіс прогнозу погоди, який cкачали вже понад 3 млн разів
«Наша основна мета: навчити людей користуватися картами з метеорадарів, зробити їх доступними кожному, адже саме за цими даними можна реально зрозуміти: буде дощ в певній точці чи ні», - говорить автор проєкту...
Нові електромобілі в Україні: які пропозиції  і скільки коштують
Наука і технології
Нові електромобілі в Україні: які пропозиції і скільки коштують
В Україні електромобілі продовжують завойовувати позиції. Часто через законодавство, яке звільняє такий транспорт від акцизу...
Життя на Венері може виявитися земним, - учені
Наука і технології
Життя на Венері може виявитися земним, - учені
Дослідники припускають, що потенційні мікроби на Венері можуть мати земне походження...
Український стартап створив «ветеринарну» камеру для спостереження за тваринами
Наука і технології
Український стартап створив «ветеринарну» камеру для спостереження за тваринами
Українська компанія Petcube розробила камеру Petcube Cam, що дозволяє власникам тварин спостерігати за ними віддалено через смартфон...
900 років тому стародавні перси виготовляли хромову сталь «20 століття»
Наука і технології
900 років тому стародавні перси виготовляли хромову сталь «20 століття»
Археологи з'ясували, що перси додавали хром в свою сталь ще в 11 столітті...