7 тисяч загиблих: ВООЗ вважає, що землетруси в Туреччині могли торкнутися 23 млн осіб

На півдні Туреччини та півночі Сирії продовжуються рятувально-пошукові операції. За останніми даними, кількість загиблих від стихійного лиха перевищила 7200 тисяч людей. Ще десятки тисяч постраждали. До регіону лиха прибуває міжнародна допомога, зазначає RFI.
Вже відомо про 5434 загиблих у Туреччині, повідомив міністр охорони здоров'я Фахреттін Коджа. За його словами, ще понад 31 тисячу людей отримали поранення.
У Сирії кількість жертв становила не менше 1832 осіб, за даними уряду в Дамаску та рятувальної служби на північному заході, який утримують повстанці. Таку інформацію наводить агентство Reuters.
У ВООЗ заявили, що землетруси загалом могли торкнутися 23 млн осіб, які проживають у постраждалому регіоні.
Повідомляється, що у Туреччині через землетруси обрушилися близько 6000 будівель. Вчений американського Інституту геології (USGS) Девід Уолд зазначив, що землетруси такої сили можуть завдати шкоди у будь-якій точці світу, але в цьому регіоні багато будівель особливо вразливі.
Рятувально-пошукові роботи з обох боків кордону тривали всю ніч і продовжилися вранці у вівторок. Рятувальники, які намагаються знайти людей, які вижили під завалами на північному заході Сирії, висловлюють побоювання, що кількість загиблих може значно зрости.
Пошукові роботи ускладнюються погодними умовами: сильними дощами та снігопадом.
За даними AFAD, в район лиха окрім 25 тисяч турецьких рятувальників попрямували близько трьох тисяч рятувальників із 65 країн світу. Європейський Союз у зв'язку з катастрофою ввів у дію механізм цивільного захисту, команди з низки країн ЄС були спрямовані до зони лиха.
Про допомогу Туреччини оголосили, зокрема, Греція та Швеція, які мають напружені стосунки з Анкарою. До регіону лиха спрямовується також допомога ООН, США, Великобританії, України, Швейцарії, Китаю, Індії, Японії, Ізраїлю, ОАЕ, інших країн та організацій. За словами президента Туреччини Реджепа Ердогана, 70 держав запропонували допомогу у пошуково-рятувальних роботах.
Президент Туреччини у вівторок оголосив режим надзвичайного стану на три місяці в десяти провінціях, які постраждали від землетрусів на півдні країни.
Близько 4 ранку 6 лютого на півдні Туреччини стався потужний землетрус, магнітуда якого, за різними експертними оцінками, склала 7,7 або 7,8 бала. Його епіцентр знаходився неподалік міста Газіантеп на півдні Туреччини. Землетрус призвів до масового обвалу будівель, коли більшість людей спали у своїх будинках.
За першим землетрусом у регіоні трапилося ще 312 афтершоків, передає турецьке Управління з ліквідації наслідків НС. Найпотужніший повторний поштовх мав магнітуду 7,5-7,6 бала, згідно з різними оцінками.