27 листопада розпочинається державний візит Емманюеля Макрона у США. Одна з тем - Україна

27 листопада розпочинається державний візит Емманюеля Макрона у США. Одна з тем - Україна

Сьогоднішній державний візит до Вашингтона президента Франції Емманюеля Макрона широко коментується європейськими ЗМІ. Вони розбирають питання двосторонніх відносин, протекціонізм в економіці та його наслідки для конкуренції, енергетику перехідного періоду, позиції щодо конфлікту в Україні та двосторонню співпрацю. Чотириденний візит проходитиме з 29 листопада по 2 грудня, пише RFI.

Попередній візит Емманюеля Макрона до Вашингтона відбувся у квітні 2018 року. Його приймав «яскравий, але непохитний Дональд Трамп». Тепер з ще більшими почестями французького гостя прийме Джозеф Байден. Єлисейський палац бачить у цьому ознаку «цілком особливих відносин», «надзвичайно міцного союзу», який спирається на «багатий і динамічний діалог».

«Перевага державного візиту полягає в тому, що сама його форма гарантує успіх практично незалежно від його змісту», - пише Le Figaro

Наголошується також, що Еммануель Макрон – єдиний з президентів Франції, який побуває у США з державним візитом двічі. Повідомляється, що в поїздці до Вашингтона та Нового Орлеану, де обговорюватимуться питання «інвестицій, франкофонії та космосу», президента «супроводжуватиме велика делегація».

Багато хто бачить пріоритети візиту Емманюеля Макрона у необхідності «відновити контакти зі США», затьмарені епізодом із провалом продажу Францією Австралії військових субмарин, поговорити про Україну та протекціонізм.

Поза протокольними формальностями Єлисейський палац сподівається на «вибагливий» діалог із Вашингтоном. Позиція Емманюеля Макрона "давно дратує американського партнера", пише The Guardian. Ця позиція полягає «у тотальній підтримці Києва, але й збереженні діалогу з Москвою», щоб, «коли українці нарешті вирішать, війна закінчилася за столом переговорів». 

Щодо конкуренції в економічній сфері, 26 листопада газета Le Monde писала про побоювання Євросоюзу з приводу масових субсидій, які з січня виплачуватимуться виробникам товарів у США. Європейський союз очікує, що в таких умовах компанії надаватимуть перевагу Сполученим Штатам для своїх інвестицій та виробництва. Газета з цього приводу іронізує:

«Коли члени ЄС мають проблеми з американським союзником, їм завжди важко це визнати. Але останніми днями Європі довелося констатувати: президент Джо Байден, обрання якого європейці з таким полегшенням спостерігали на початку 2021 року, змінив у Білому домі Дональда Трампа, але дарувати їм подарунків він не має наміру. Коли справа сягає захисту американської економіки, він готовий пожертвувати економікою Європи», — пише газета Le Monde.

Економічна Les Echos також пише напередодні візиту, що для Емманюеля Макрона політика "America First", яку європейці вважають протекціоністською, буде головною темою у Вашингтоні. Тому Франція хоче "пересинхронізувати" американські та європейські плани на майбутнє для створення здорової конкуренції між Європою та Сполученими Штатами". При цьому Les Echos перераховує труднощі, які враховуються командою президента Макрона. Французький президент знає, що успадкована від Дональда Трампа політика "America first" нікуди не поділася, що простір для маневру у Франції обмежений, тому що «ціна на газ, що відправляється американцями до Європи, по суті, підпорядковується ринковим механізмам, і скарга в інстанції Світової організації торгівлі про завищені субсидії для товарів, вироблених у США, триватиме багато часу».

ВВС зазначає, що «нині перевага надається дипломатичним каналам». Питання конкуренції та співробітництва в галузі космосу та атомної енергетики мають обговорюватися в останній день державного візиту Емманюеля Макрона до США. Нагадується, що давня співпраця французького та американського космічних агентств дає свої результати. Для США «місія Artemis, яка знаменує повернення американців на Місяць, стала приводом для партнерства з Airbus та Європейським космічним агентством (ЄКА)».

А ось у галузі атомної енергетики конкуренція гостріша. Les Echos повідомляє, що контракт на будівництво нових реакторів у Польщі одержала американська Westinghouse. Але США та Франція стоять на тих самих позиціях у питанні захисту ролі цивільної атомної енергетики в період енергетичного переходу. Газета вказує на зацікавленість Франції у розширенні співробітництва зі США у галузі досліджень та розробок у сфері малих реакторів (ММР) та довгострокових термоядерних проектів.

Український Дощ писав раніше, що ЦЕРН зупинила роботу Великого адронного колайдера для економії електроенергії. Колайдер розташовується на кордоні Швейцарії та Франції біля Женеви, в тунелі глибиною 100 м. Довжина його майже 27 км, а максимальна енергія частинок, до якої він може їх розігнати, - 7 ТеВ.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
Світ
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
У Державному департаменті США підтримали створення так званого «гібридного трибуналу» для розслідування військових злочинів РФ в Україні...
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Світ
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Пірати у Гвінейській затоці напали та захопили корабель Данії, канали зв'язку з судном не працюють, екіпаж у безпеці...
Франція визнала Голодомор геноцидом українського народу
Світ
Франція визнала Голодомор геноцидом українського народу
Французькі депутати ухвалили резолюцію «Про визнання геноцидом і засудження великого голоду 1932−1933 років, відомого як Голодомор»...
Вперше за 70 років: експрезидент Тайваню відвідав Китай попри критику партії влади
Світ
Вперше за 70 років: експрезидент Тайваню відвідав Китай попри критику партії влади
Колишній президент Тайваню Ма Їнцзю відвідав КНР де заявив, що обидві сторони мають працювати разом, аби уникнути війни, адже народи обох держав «є китайцями»...
Болгарія закликала до переговорів після ядерних погроз путіна
Світ
Болгарія закликала до переговорів після ядерних погроз путіна
Віцепрезидентка Болгарії Іліяна Йотова закликала до переговорів між рф та Україною після заяви російського диктатора владіміра путіна про намір розмістити ядерну зброю в Білорусі...