[]

11 березня у Новгород-Сіверському на Чернігівщині народився Зіно Давидофф, всесвітньо відомий тютюновий король

11 березня у Новгород-Сіверському на Чернігівщині народився Зіно Давидофф, всесвітньо відомий тютюновий король

Майбутній тютюновий магнат народився 1906 року у Новгороді-Сіверському (Чернігівщина), згодом його батьки переїхали до Києва. Останні десятиліття царської Росії супроводжувалися періодичними спалахами антисемітизму, єврейські будинки часто громили і вбивали їхніх мешканців.

Тому 1911-го родина Давидових змушена була втікати в Женеву (Швейцарія). Там шестирічний Зіновій, або ж Зуселе-Меєр, допомагав батькові змішувати тютюн і згортати папіроси у невеликій крамниці, яка і годувала емігрантів.

Після закінчення школи голова сім’ї відправив хлопця побачити світ до Латинської Америки, виділивши гроші лише на квиток в один бік. Великого вибору куди поїхати у Зіно не було, адже з документів він мав лише тимчасову посвідку на проживання у Швейцарії. Візу вдалося відкрити в посольстві Аргентини.

Перетнувши океан, Давидов намагався влаштуватися офіціантом, утім дуже швидко життя показало належне йому місце - ​тютюнову фабрику. Спочатку він працював там простим робітником, а згодом і закупівельником.

Пізніше хлопець побував і в Бразилії, і на Кубі, де два роки трудився на тютюновій плантації, освоюючи майстерність виробництва сигар. Саме тоді Зіно винайшов спосіб пересилати їх у Європу - в дерев’яних скриньках із приладом, який вбирає надмірну вологу.

Щоправда, коли син повернувся в Женеву, місця в сімейному бізнесі йому не знайшлося. Та й справи в тютюновій крамниці йшли не надто добре, тому її довелося продати. Але новий власник призначив Зіно управляючим і не пошкодував про це, адже через два роки той викупив магазин за вдвічі більшу ціну.

Зі своєю дружиною Мартою Зіновій познайомився на танцях. Це було справжнє кохання. Вони зустрілися після повернення хлопця з Куби і з того часу завжди були разом: працювали у власних крамницях, а вона все життя про нього турбувалася, готуючи український борщ і вареники.

Під час Другої світової війни тільки Давидофф торгував дорогим тютюном у Європі. Він, як і згодом Стів Джобс, у бізнесі завжди робив ставку на ексклюзивність, елітарність своєї продукції.

Йому навіть вдалося домовитися про співпрацю з кубинськими революціонерами й переконати їх відмовитися від машинного виробництва сигар.

У 1970 році фірма «Давидофф» об’єднується з імпортером тютюну «Оттін’є Імпекс компані», чим суттєво закріплює становище на ринку. Магазини компанії відкриваються в найбільших світових столицях, до них навідуються найвідоміші люди планети: Арнольд Шварценеггер, Вупі Голдберг, Лінда Євангеліста, Джек Ніколсон…

Хоча Давидофф продавав людям розкіш, сам жив доволі скромно, не зраджуючи власним звичкам із часів бідної юності. Подейкують, що він лише раз зумів вирватися із дружиною у відпустку, але пробув на курорті тільки один день, бо бізнес вимагав особистої присутності.

А наприкінці життя, щоб зберегти репутацію фірми, публічно спалив 200 тисяч сигар через їхню низьку якість.

Зіно Давидофф помер у 1994 році, залишивши після себе величезну корпорацію, яка нині реалізовує не лише тютюн та алкоголь, а й одяг, парфуми, вироби зі шкіри.

В одному з інтерв’ю Зіно зізнався: 

«Я все життя торгував мріями та ілюзіями. Мій батько міг би мною пишатися».

Більше про Зіно Давидоффа - людину, яка пройшла шлях від звичайного торговця до найвідомішого спеціаліста у тютюновій галузі, яку називали "продавцем хорошого життя", про людину, яка протягом всього життя сповідувала чотири головні принципи: гуманізм, елегантність, гумор та зваблення читайте на сторінках Українського Дощу.

[]
Теги
Схожi
Відомі американські та канадські астронавти з українським корінням
Люди
Відомі американські та канадські астронавти з українським корінням
З нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики згадаємо відомих американських та канадських астронавтів з українським корінням...
7 квітня на Львівщині народився видатний американський вчений Омелян Пріцик
Люди
7 квітня на Львівщині народився видатний американський вчений Омелян Пріцик
Омелян Пріцак – один із найвидатніших українських істориків XX століття. Він один із небагатьох присвятив своє життя дослідженням зв’язків і взаємовпливів між Україною і світом Сходу...
5 квітня народилася Джудіт Рєзнік - американська астронавтка з українським корінням
Люди
5 квітня народилася Джудіт Рєзнік - американська астронавтка з українським корінням
Джудіт Рєзнік стала 147-мою людиною в космосі, 77-мою астронавткою США і 4-ою жінкою, яка здійснила орбітальний космічний політ...
Легенда Голлівуду Джек Паланс мріяв зіграти в українському кіно
Люди
Легенда Голлівуду Джек Паланс мріяв зіграти в українському кіно
Джек Паланс був американцем, але українство жило в ньому з далекої дитячої доби і аж до смерті....
Творчість із присмаком венесуельської кави. Як українська художниця підкорила Венесуелу
Люди
Творчість із присмаком венесуельської кави. Як українська художниця підкорила Венесуелу
9 лютого 107 років тому побачила світ українська художниця й ілюстраторка зі світовим ім’ям Галина Мазепа, донька прем’єр-міністра уряду Української Народної Республіки Ісаака Мазепи...