[]

11 березня у Новгород-Сіверському на Чернігівщині народився Зіно Давидофф, всесвітньо відомий тютюновий король

11 березня у Новгород-Сіверському на Чернігівщині народився Зіно Давидофф, всесвітньо відомий тютюновий король

Майбутній тютюновий магнат народився 1906 року у Новгороді-Сіверському (Чернігівщина), згодом його батьки переїхали до Києва. Останні десятиліття царської Росії супроводжувалися періодичними спалахами антисемітизму, єврейські будинки часто громили і вбивали їхніх мешканців.

Тому 1911-го родина Давидових змушена була втікати в Женеву (Швейцарія). Там шестирічний Зіновій, або ж Зуселе-Меєр, допомагав батькові змішувати тютюн і згортати папіроси у невеликій крамниці, яка і годувала емігрантів.

Після закінчення школи голова сім’ї відправив хлопця побачити світ до Латинської Америки, виділивши гроші лише на квиток в один бік. Великого вибору куди поїхати у Зіно не було, адже з документів він мав лише тимчасову посвідку на проживання у Швейцарії. Візу вдалося відкрити в посольстві Аргентини.

Перетнувши океан, Давидов намагався влаштуватися офіціантом, утім дуже швидко життя показало належне йому місце - ​тютюнову фабрику. Спочатку він працював там простим робітником, а згодом і закупівельником.

Пізніше хлопець побував і в Бразилії, і на Кубі, де два роки трудився на тютюновій плантації, освоюючи майстерність виробництва сигар. Саме тоді Зіно винайшов спосіб пересилати їх у Європу - в дерев’яних скриньках із приладом, який вбирає надмірну вологу.

Щоправда, коли син повернувся в Женеву, місця в сімейному бізнесі йому не знайшлося. Та й справи в тютюновій крамниці йшли не надто добре, тому її довелося продати. Але новий власник призначив Зіно управляючим і не пошкодував про це, адже через два роки той викупив магазин за вдвічі більшу ціну.

Зі своєю дружиною Мартою Зіновій познайомився на танцях. Це було справжнє кохання. Вони зустрілися після повернення хлопця з Куби і з того часу завжди були разом: працювали у власних крамницях, а вона все життя про нього турбувалася, готуючи український борщ і вареники.

Під час Другої світової війни тільки Давидофф торгував дорогим тютюном у Європі. Він, як і згодом Стів Джобс, у бізнесі завжди робив ставку на ексклюзивність, елітарність своєї продукції.

Йому навіть вдалося домовитися про співпрацю з кубинськими революціонерами й переконати їх відмовитися від машинного виробництва сигар.

У 1970 році фірма «Давидофф» об’єднується з імпортером тютюну «Оттін’є Імпекс компані», чим суттєво закріплює становище на ринку. Магазини компанії відкриваються в найбільших світових столицях, до них навідуються найвідоміші люди планети: Арнольд Шварценеггер, Вупі Голдберг, Лінда Євангеліста, Джек Ніколсон…

Хоча Давидофф продавав людям розкіш, сам жив доволі скромно, не зраджуючи власним звичкам із часів бідної юності. Подейкують, що він лише раз зумів вирватися із дружиною у відпустку, але пробув на курорті тільки один день, бо бізнес вимагав особистої присутності.

А наприкінці життя, щоб зберегти репутацію фірми, публічно спалив 200 тисяч сигар через їхню низьку якість.

Зіно Давидофф помер у 1994 році, залишивши після себе величезну корпорацію, яка нині реалізовує не лише тютюн та алкоголь, а й одяг, парфуми, вироби зі шкіри.

В одному з інтерв’ю Зіно зізнався: 

«Я все життя торгував мріями та ілюзіями. Мій батько міг би мною пишатися».

Більше про Зіно Давидоффа - людину, яка пройшла шлях від звичайного торговця до найвідомішого спеціаліста у тютюновій галузі, яку називали "продавцем хорошого життя", про людину, яка протягом всього життя сповідувала чотири головні принципи: гуманізм, елегантність, гумор та зваблення читайте на сторінках Українського Дощу.

[]
Теги
Схожi
21 липня народився відомий український американський мистець Давид Бурлюк
Люди
21 липня народився відомий український американський мистець Давид Бурлюк
Давид Бурлюк - живописець, графік, художник театру, критик, поет. Один із засновників українського та загальноросійського футуризму...
16 липня народився відомий український письменник-емігрант Василь Барка
Люди
16 липня народився відомий український письменник-емігрант Василь Барка
Василь Барка – митець із когорти українських письменників Америки. Цього видатного письменника-модерніста, літературознавця та філософа двічі номінували на здобуття Нобелівської премії. Він один з перших заговорив про Голодомор на українських землях...
12 липня народилася Хана Орлова - французька скульпторка українського походження
Люди
12 липня народилася Хана Орлова - французька скульпторка українського походження
Хана Орлова - стала першою жінкою-скульптором, яка домоглася світової популярності...
14 червня народилася українська мисткиня-емігрантка Наталія Ґеркен-Русова
Люди
14 червня народилася українська мисткиня-емігрантка Наталія Ґеркен-Русова
Художниця театру та кіно, графік, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, теоретик і пропагандистка українського професійного театру...
26 травня народилася Ольга Косач-Кривнюк - дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки
Люди
26 травня народилася Ольга Косач-Кривнюк - дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки
26 травня 1887 році народилася Ольга Косач-Кривнюк – письменниця, перекладачка, етнографиня, лікарка, дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки...