[]

10 продуктів з вашого холодильника, котрі нищать здоров'я

10 продуктів з вашого холодильника, котрі нищать здоров'я

Багато звичайних продуктів, які можна знайти практично в будь-якому холодильнику, несуть потенційну здоров'ю життю і здоров'ю людини.

Сосиски і ковбаси

 
 
 

Продукти з переробленого червоного м'яса медики називають одними з найбільш небезпечних споживчих товарів. Сосиски і ковбаса викликають рак прямої кишки, а значна кількість жирів у них не лише призводить до зайвої ваги, але й асоціюється з захворюваннями серцево-судинної системи, у тому числі з інфарктом і інсультом.

Картопля

Хоча картопля і вважається дієтичним продуктом, вона може легко призвести до отруєння. Перш за все це стосується холодних салатів з цим овочем, оскільки він є чудовим середовищем для зростання бактерій. Також спеціалісти нагадують і про токсичність зеленої картоплі.

Молочні вироби

Лікарі також звертають увагу на вироби з непастеризованого молока, перш за все, виготовлені у домашніх умовах. У цьому випадку в продукті можуть розмножитися небезпечні бактерії, які викликають різноманітні хвороби.

Чорні оливки

Часто колір чорних маслин спричинений не їх дозріванням і природною ферментацією, а додаванням у продукт глюконату заліза. Хоча ця речовина й використовується у лікуванні анемії, надто велика кількість заліза може нашкодити організму.

Копчені продукти

Медики не радять зловживати значну кількість копчених продуктів через високий вміст канцерогенів. Таким чином, копченості можуть викликати рак, особливо вразливі до пухлин органи харчового тракту.

Яйця

 

 
 
 

Хоча високий вміст холестерину в яйцях, згідно до останніх досліджень, не надто шкодить здоров'ю, цей продукт птахівництва може принести іншу біду - сальмонельоз. Щоб уникнути зараження, треба повністю виключити з харчування яйця, що не пройшли термічну обробку.

Помідори

Томати, будучи цінним дієтичним продуктом і навіть засобом профілактики раку, як не дивно, теж можуть зашкодити здоров'ю. Якщо шкірка томату пошкоджена, у овоч можуть потрапити сальмонели і норовіруси. Через це для салатів рекомендують обирати помідори з цілим зовнішнім покровом, а також піддавати томати термічній обробці.

Зелень

Хоча зелені рослини і рекомендуються для зниження ваги і як частина здорового харчування завдяки високому вмісту клітковини, з ними також треба бути обережним. Зелень необхідно ретельно мити і висушувати, щоб прибрати патогенні мікроорганізми. Крім того, щавлева кислота, яка міститься у зелені, може накопичуватися в організмі. Саме тому з зеленню варто поводитися обережно людям з проблемами з нирками, подагрою та ревматоїдним артритом.

Крабові палички

Не дивлячись на назву, крабові палички не виготовляються з крабів. Це могло б бути й добре через наявність у членистоногих токсинів, але тим не менш, цей субпродукт потребує уважного зберігання в холодному місці відповідно до рекомендацій виробника.

Морозиво

Морозиво не лише несе купу зайвих калорій через наявний в ньому цукор, але й може стати розплідником для бактерій, особливо якщо воно виготовлене з непастеризованого молока або зберігається у брудному контейнері.

 

 
 
 

Спеціалісти наголошують, що повна відмова від цих продуктів є необов'язковою, а щодо овочів - навіть небажаною. Однак дотримання гігієни - важлива запорука здоров'я. Миття більшості продуктів (окрім сирого м'яса, а також, за останніми дослідженнями, й яєць) є важливим профілактичним засобом. А ретельне миття рук вбереже не лише від кишкової палички, а навіть від коронавірусу.

[]
Теги
Схожi
Радниця голови ЦВК пожалілася на несправний вібратор
Здоров'я
Радниця голови ЦВК пожалілася на несправний вібратор
Радниця голови Центральної виборчої комісії Анжела Єременко, похизувалася, що на день Святого Валентина її хлопець подарував несправний вібратор....
Експерти назвали найкращий раціон харчування в світі
Здоров'я
Експерти назвали найкращий раціон харчування в світі
Середземноморський стиль харчування назвали найкращою дієтою у світі. Такої думки дотримуються американські експерти з харчування...
Лікар назвав топ популярних продуктів, їсти які небезпечно для здоров‘я
Здоров'я
Лікар назвав топ популярних продуктів, їсти які небезпечно для здоров‘я
Випадіння волосся, передчасні пологи, ураження нервової системи - проблеми, до яких може призвести споживання цих харчів, каже лікар...
Вчені випробували середньовічний засіб боротьби з бактеріями
Здоров'я
Вчені випробували середньовічний засіб боротьби з бактеріями
Група дослідників з університетів Ноттінгема і Уоріка оцінила ефективність середньовічного антибактеріального засобу...
Непитущі ризикують рано померти: відкриття вчених перевернуло стереотипи
Здоров'я
Непитущі ризикують рано померти: відкриття вчених перевернуло стереотипи
Вчені пояснили, чому алкоголь продовжує життя. Звичайно, це не може служити виправданням для алкоголізму, але задуматися є над чим...